REKLAMA

Traktor z pasażerami stoczył się do potoku. Kierowca kompletnie pijany…

Ten wypadek to przykład, że nadużywając alkoholu, można się stoczyć dosłownie i w przenośni, zarówno w życiu jak i ze skarpy, w dodaktu ryzykując życie pasażerów pojazdu który się prowadzi.

fot. KPP Nowy Targ
10 stycznia 2022 chat-icon0

REKLAMA
Dwa promile alkoholu w organizmie (raczej nie po jednym piwku), nie przeszkodziły 69-letniemu mężczyznie w tym, aby wsiąść za kierownicę Ursusa z dwoma pasażerkami siedzącymi na platformie umieszczonej na podnośniku!

Zdarzenie miało miejsce 5 stycznia 2022 roku w miejscowości Ciche (województwo małopolskie, powiat nowotarski, gmina Czarny Dunajec). Podczas jazdy na zakręcie ciągnik rolniczy zjechał z drogi, po czym stoczył się z przydrożnej skarpy wprost do potoku.

Po upadku traktor przewrócił się na bok, na drewnianej platformie umieszczonej na podnośniku, ciągnikiem podróżowały jeszcze dwie kobiety: jedna z nich w wieku 37 lat, która została ranna oraz 69-latka, która zdążyła wyskoczyć z pojazdu na jezdnię zanim ten zjechał ze skarpy. Niewielkie obrażenia odniósł również kierowca ciągnika, który wraz z poszkodowaną w wypadku 37-latką został przewieziony do szpitala.

REKLAMA
Za jazdę ciągnikiem pod wpływem alkoholu (badanie alkomatem wykazało 2 promile alkoholu w organizmie) 69-latek stracił prawo jazdy. Dodatkowo zagraża mu kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości.

(rpf) pp / Źródło: KPP Nowy Targ


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Przewoził krowy z Węgier do Rosji w fatalnych warunkach i bez karmy

Redakcja 25 maja 2023 chat-icon2

Podczas jednej z takich kontroli wykryto szereg nieprawidłowości w transporcie krów prowadzonym samochodami ciężarowymi z przystosowanymi do tego naczepami jadącymi z Węgier do Rosji. Zwierzęta nie miały zapewnionej wystarczającej przestrzeni nad głowami i były oddzielone niewłaściwymi przegrodami, co stwarzało zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Oprócz tego w dwóch ciężarówkach jadących z Węgier do Rosji nie zapewniono krowom karmy. Nieprawidłowości zostały wykryte przez inspektorów lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego w trakcie wspólnych działań z przedstawicielami fundacji ochrony zwierząt.

W ubiegłym tygodniu (15-19 maja), inspektorzy lubelskiej Inspekcji Transportu Drogowego prowadzili kontrole przewozu żywych zwierząt na terenie powiatu bialskiego. W działaniach brali udział również przedstawiciele fundacji Animal Welfare Foundation (AWF). Kontrolowano przede wszystkim warunki przewozu zwierząt i przestrzeganie przepisów transportowych w tym zakresie.

Hodowla świń na własny wyłącznie użytek – odstępstwa od wymagań nałożonych w związku z występowaniem ASF

Redakcja - Zwierzęta 9 maja 2023 chat-icon0

Zróżnicowanie wymagań w stosunku dla gospodarstw utrzymujących świnie wyłącznie na własny użytek w stosunku do hodowli nastawionej na sprzedaż wchodzi w życie 10 maja 2023 roku w związku ze zmianami w rozporządzeniu nakładającym obowiązki dla hodowców trzody w związku z występowaniem afrykańskiego pomoru świń ASF.

Rozporządzenie wprowadza zmiany polegające na zróżnicowaniu wymagań dla gospodarstw utrzymujących świnie wyłącznie w celu produkcji mięsa na użytek własny. Zgodnie z rozporządzeniem zmienia się szereg wymagań stawianych wcześniej na tym samym poziomie zarówno dla dużych komercyjnych hodowli jak i małych mających zaledwie kilka zwierząt hodowanych wyłącznie na własne potrzeby. Przede wszystkim nie będzie konieczności sporządzenia przez posiadaczy zwierząt spisu posiadanych świń z podziałem na prosięta, warchlaki, tuczniki, lochy, loszki, knury i knurki ani bieżącego aktualizowania tego spisu. Odstąpiono też od obowiązku prowadzenia rejestru wjeżdżających na

REKLAMA