REKLAMA

Ułatwienia dla dostawców w ramach „Programu dla szkół”

Szkoły podstawowe w Polsce mogą korzystać z tzw. „Programu dla szkół” dzięki któremu są zaopatrywane w warzywa i owoce, mleko i produkty mleczne. Jest to promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego odżywiania między innymi poprzez udostępnianie im tych produktóworaz przez działania edukacyjne.

fot. Adobe Stock
25 grudnia 2021 chat-icon0

REKLAMA

Szkoły podstawowe w Polsce mogą korzystać z tzw. „Programu dla szkół” dzięki któremu są zaopatrywane w warzywa i owoce, mleko i produkty mleczne. Jest to promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego odżywiania między innymi poprzez udostępnianie im tych produktów oraz przez działania edukacyjne.

Obecnie w Polsce wprowadzono ogranizenia w stacjonarnym funkjconowaniu szkół. Sytuacja ta spowodowania jest dużą ilością zachorowań na COVID-19, w związki z tym wprowadzono też udogodnienia dla zatwierdzonych dostawców owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych do szkół w ramach realizowanego programu.

Jakie ułatwienia przygotowano dla dostawców „Programu dla szkół”

Obecnie również uczniowie klas od VI do VIII oraz oddziały przedszkolne prowadzone przy szkołach podstawowowych mają możiwość skorzystania z udostępnionych przez dostawców porcji owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Skorzystać z tych dostaw mogą także uczniowie uczestniczący w zajęciach w trybie nauki zdalnej.

Jakie są uproszczenia dla dostawców

Dla zatwierdzonych dostawców wprowadzono również uproszczenia w zakresie przekazywanej dokumentacji. Obecnie kopie umów, w których dokonano zmian, mogą być przekazywane do właściwych oddziałów terenowych Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa wraz z wnioskiem o pomoc.

REKLAMA
Podstawę prawną dla w/w ułatwień dla dostawców stanowi Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z 20 grudnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu zadań realizowanych przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa związanych z wdrożeniem na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej programu dla szkół (Dz. U. Poz. 2377). Rozporządzenie to weszło w życie 22 grudnia 2021 roku.

(rpf) pp / Źródło: MRiRW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Sejm przyjął ustawę ułatwiającą budowę i funkcjonowanie biogazowni rolniczych

Redakcja 3 czerwca 2023 chat-icon1

MRiRW ocenia, że przewidywane efekty wprowadzenia nowych przepisów to m.in. dodatkowe zyski dla polskich rolników, obniżenie kosztów działalności rolniczej i przetwórczej, czystsze powietrze i niezależność energetyczna obszarów wiejskich.

- Ustawa o biogazowniach rolniczych i biopaliwach to realizacja takiego modelu transformacji energetycznej obszarów wiejskich, w którym w samym centrum jest polski rolnik – informuje MRiRW.

Ustawa biogazowa to:
- przyspieszenie procesu budowy biogazowni rolniczej;
- ułatwienia w wydaniu warunków przyłączenia biogazowni rolniczej do sieci;
- brak konieczności zmiany przeznaczenia gruntów rolnych zajętych w gospodarstwach rolnych pod biogazownię rolniczą;
- uwolnienie określonych, bezpiecznych rodzajów biomasy spod restrykcyjnych przepisów odpadowych;
- łatwiejsze zagospodarowanie produktu pofermentacyjnego jako nawozu.

76-latek jadąc ciągnikiem rolniczym doprowadził do groźnego wypadku

Redakcja 3 czerwca 2023 chat-icon1

Przybyli na miejsce policjanci ustalili, że kierujący ciągnikiem rolniczym marki ursus z przyczepą dwuosiową podczas manewru omijania samochodu osobowego doprowadził do zderzenia bocznego z tym pojazdem.

Kierującego ciągnikiem rolniczym 76-latka policjanci ukarali mandatem karnym w wysokości 1020 złotych za spowodowanie kolizji. W wyniku kontroli okazało się też, że przyczepa, którą użytkował mężczyzna nie była dopuszczona do ruchu i powinna znaleźć się na drodze, w dodatki nie posiadała obowiązkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.

- Za użytkowanie pojazdu niedopuszczonego do ruchu mundurowi nałożyli na 76 – latka kolejny mandat karny w kwocie 1500 zł. Sprawa trafi również do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – informuje Komenda Powiatowa policji w Opatowie.

Za spowodowanie kolizj

REKLAMA