REKLAMA

Unia RCW 120 – z myślą o bezawaryjnej pracy na dużych areałach

Redakcja - Technika
03.11.2017
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Unia jestpolskim producentem maszyn rolniczych, który specjalizuje się w tworzeniu sprzętu do uprawy, siewu, a także zabiegów agrotechnicznych.

fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika
REKLAMA

Unia jest polskim producentem maszyn rolniczych, który specjalizuje się w tworzeniu sprzętu do uprawy, siewu, a także zabiegów agrotechnicznych.

Jakiś czas temu, firma z Grudziądza, powiększyła swój asortyment o nowy rozsiewacz do nawozów i wapna - model RCW 120.

Nowa maszyna ma być odpowiedzią na rosnące oczekiwania dużych przedsiębiorstw, gospodarstw rolnych oraz firm usługowych, które szukają maszyny wydajnej, ale o prostej i solidnej budowie, umożliwiającej bezawaryjną pracę na tysiącach hektarów. 

Zbiornik posiadający pojemność 12000 litrów, sprawia, że maszyna jest nie tylko bardzo wydajna, ale zmniejsza też zużycie paliwa przez ciągnik.

Ogromny wpływ na efektywność pracy ma też duża szerokość robocza, która w przypadku wysiewu nawozów granulowanych wynosi nawet 48 metrów, a wapna 16.

Unia, projektując model RCW 120, zadbała też o komfort pracy przy użytkowaniu rozsiewacza. Posiada on wzdłużnie resorowany dyszel, co poprawia komfort jazdy na nierównym terenie, a układ jezdny oparty na jednej osi wyposażonej w duże koła o szerokości 650 mm, umożliwia komfortowy przejazd nawet na bardzo wilgotnym polu.

Dużym udogodnieniem dla operatora jest hydraulicznie składana plandeka skrzyni, która chroni nawóz przed opadami.

Jeżeli chodzi o wyposażenie standardowe rozsiewacza, to znajdują się w nim komplety tarcz do wysiewu wapna i nawozów oraz standardowo montowany balkon ochronny, zabezpieczający osobę obsługującą skrzynię ładunkową maszyny w czasie jej postoju.

(rup) KP

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA