REKLAMA

Uprawa okiem rolnika: orka siewna

Odwiedziliśmy ponownie gospodarstwo Romana Swendery z Czerlejnka (powiat Poznański). W sierpniu przygotowaliśmy relację ze żniw, tym razem zastaliśmy gospodarza podczas orki siewnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego pracowitego dnia na polu.

Agro Brand
23 września 2016 chat-icon0

REKLAMA

Na polach, które zastaliśmy poprzednio podczas żniw, odbywała się obecnie orka pługiem Unii w zestawie z ciągnikiem Ursus C-360. Jest bardzo sucho, i jeśli przed nie spadnie deszcz, to może być ciężko z siewem.

{gallery}galerie/ORKA ROMAN 09 2016{/gallery}

Druga połowa września to w tym roku świetny okres na wykonanie orki zasadniczej wykonywanej na średnią głębokość. Zabieg ten rozpoczyna zespół uprawek przedsiewnych pod rośliny ozime. Na polu wcześniej została zebrana pszenica, w najbliższych dniach ponownie zawitamy do Czerlejnka podczas siewu.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z orki u Romana. Tutaj możecie zobaczyć jak wyglądały żniwa na tym samym polu > http://www.okiemrolnika.pl/uprawa/item/816-zniwa-okiem-rolnika-bardzo-slabe-plony-w-wielkopolsce

(rup) pp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Instytuty ze wsparciem z KPO na rozbudowę potencjału badawczego

Redakcja 30 maja 2023 chat-icon0

Placówki te mogą uzyskać dofinansowanie na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli roślin.

Jak wskazuje MRiRW, wsparcie będzie dotyczyło inwestycji w ramach KPO: A2.4.1 Inwestycje w rozbudowę potencjału badawczego w zakresie wsparcia inwestycji rozbudowy publicznego zaplecza analityczno-laboratoryjnego w sektorze hodowli roślin skierowanego do instytutów nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Nabór będzie trwał 30 dni kalendarzowych od 2 czerwca 2023 roku i prowadzony będzie elektronicznie w systemie CST2021 i będzie trwał 30 dni kalendarzowych.

Wsparcie w ramach tego programu będzie można uzyskać na budowę lub modernizację zaplecza analityczno-laboratoryjnego oraz infrastruktury badawczej w sektorze hodowli

REKLAMA

PROW: Dopłaty 2022 na finiszu

Redakcja 2 czerwca 2023 chat-icon1

Są to wnioski o płatności bezpośrednie i obszarowe z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich za 2022 rok w ramach których do rolników trafiło już niemal 19,94 mld zł.

16,8 mld zł z tej kwoty  to płatności bezpośrednie, a 3,23 mld zł – wsparcie obszarowe z PROW 2014-2020. Czas na realizację wypłat w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku.

ARiMR przypomina, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać.

(rpf) Źródło: ARiMR

REKLAMA