fbpx
Jaki adiuwant do herbicydów warto wybrać? fot. materiały promocyjne / pexels

Jaki adiuwant do herbicydów warto wybrać?

Napisał  Mar 04, 2023

Adiuwanty są zwykle stosowane w połączeniu z herbicydem lub produktem opartym na herbicydzie, aby zwiększyć jego skuteczność. Istnieje wiele różnych rodzajów adiuwantów, które mogą być z powodzeniem używane, a skuteczność każdego z nich zależy od używanego herbicydu. Próbując zdecydować, który adiuwant wybrać, ważne jest, aby zrozumieć rodzaj produktu, który chcesz wybrać i jaki rodzaj wyników masz nadzieję osiągnąć. / materiał promocyjny

Kiedy stosować adiuwanty?

Adiuwanty do herbicydów mogą być stosowane w różnych sytuacjach. Są one powszechnie używane z herbicydami i innymi rodzajami pestycydów w celu zwiększenia ich skuteczności, ale mogą być również stosowane z nawozami. Adiuwanty są często dodawane do wody przed rozpyleniem na rośliny, ponieważ pomagają one w łatwiejszym przenikaniu oprysku przez liście i inne powierzchnie.

Istnieje wiele różnych rodzajów adiuwantów, które mogą być stosowane w połączeniu z herbicydami, ale nie wszystkie z nich są odpowiednie w każdej sytuacji. Niektóre adiuwanty mają na celu poprawę dotarcia produktu do gleby lub liści, podczas gdy inne skupiają się na poprawie skuteczności.

Co może być adiuwantem?

Przykłady adiuwantów obejmują środki powierzchniowo czynne i środki rozprzestrzeniające. Środki powierzchniowo czynne są stosowane w celu poprawy penetracji preparatów herbicydowych na bazie wody do liści roślin, podczas gdy środki rozprzestrzeniające zwiększają ilość oprysku, który może być stosowany na danym obszarze bez powodowania spływania lub uszkodzenia. Niektóre adiuwanty zawierają również składniki takie jak przeciwutleniacze, emulgatory i konserwanty, które pomagają utrzymać stabilność produktu.

Dlaczego warto stosować adiuwanty przy zabiegach herbicydami?

Przy prawidłowym stosowaniu adiuwanty mogą pomóc zwiększyć skuteczność zabiegów herbicydowych. Jest to szczególnie ważne przy stosowaniu środków chwastobójczych na obszarach trudno dostępnych dla opryskiwacza lub zbyt dużych dla jednej aplikacji. Niektóre przykłady takich zabiegów obejmują:

  • Spryskiwanie nawozem trawy przed zastosowaniem herbicydów powschodowych.
  • Stosowanie rozsiewacza do aplikacji granulowanych herbicydów przedwschodowych w trawnikach i ogrodach.
  • Stosowanie glifosatu bezpośrednio na duże chwasty lub rośliny drzewiaste.

Adiuwanty pomagają poprawić działanie herbicydów poprzez zwiększenie ich skuteczności. Jest to szczególnie ważne w sytuacjach, gdy chwasty są odporne na niektóre rodzaje herbicydów. Adiuwanty mogą być również stosowane w celu zmniejszenia ilości produktu potrzebnego do uzyskania skutecznych rezultatów.

(rup) materiał promocyjny

Udostępnij: