logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
reklama
Rzepak do zaorania przed zimą Agro Brand

Rzepak do zaorania przed zimą

Napisał  Gru 12, 2016

Rolnicy w niektórych rejonach Polski nie mają innego wyjścia i muszą zaorać swoje plantacje. Na słabszą kondycję rzepaku ozimego wpływ ma również zakaz stosowania zaprawy insektycydowej w materiale siewnym.

Rzepak jest rośliną bardzo wymagającą i wrażliwą na niekorzystne warunki. Przyczynę tegorocznej słabej kondycji ozimin jeszcze przed nadejściem astronomicznej zimy, rolnicy upatrują w unijnym zakazie stosowania zaprawy insektycydowej nasion na niektóre szkodniki, co przekłada się na słabą kondycję roślin przed zimą.

Problemem pojawiającym się drugi rok z rzędu jest pchełka rzepaczana oraz mszyca. Przyczyny mogą być tak naprawdę różne, w tym pogoda, która przysporzyła w tym roku problemów plantatorom. Mieliśmy do czynienia ze skrajnościami: od suszy po ulewne deszcze, co przełożyło się dodatkowo na trudności w ocenie, kiedy należy wykonywać poszczególne zabiegi agrotechniczne.

Przełożyć się to mogło na późniejsze słabe kiełkowanie i wzrosty rzepaku. Jedynym wyjściem w wielu przypadkach będzie niestety przeoranie plantacji.

(rup) pm

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia