partnerzy portalu

reklama
Skuteczne wielofunkcyjne dokarmianie roślin fot. Tomasz Kodłubański

Skuteczne wielofunkcyjne dokarmianie roślin

Napisał  Mar 09, 2018

Jak ważne jest dobranie odpowiedniego nawozu w trudnym pod względem pogodowym sezonie wie każdy rolnik. Firma Arkop zaproponowała nowość-produkt Aqua Soft – w pełni rozpuszczalny w wodzie nawóz do dokarmiania roślin o działaniu wielofunkcyjnym.

– Najważniejszym czynnikiem mającym ogromny wpływ na efektywność zabiegów dolistnych jest właściwe pH wody. Wiele nawozów i środków ochrony roślin nie działa odpowiednio skutecznie w wodach twardych. Nie powinno się zwiększać dawek nawozów w sposób niekontrolowany bez określenia odczynu wody używanej do oprysków.

– Tak zwane kondycjonowanie wody jest konieczne aby rośliny lepiej wchłaniały składniki pokarmowe. Dzieje się to poprzez zmniejszenie napięcia powierzchniowego wody, co ułatwia ich wnikanie w głąb rośliny. W przeciwny wypadku składniki odżywcze spływają powodując, że działanie nawozu staje się nieskuteczne - mówi przedstawiciel handlowy firmy Arkop Łukasz Krysztofiak.

Nawóz Aqua Soft jest kondycjonerem nowej generacji, który powoduje obniżenie pH przy jednoczesnym dostarczeniu najwyższej jakości makroskładników jakimi są azot i fosfor. Dawkowanie nawozu zależy od stopnia twardości wody do której jest on stosowany.

W tym celu należy obserwować zmianę koloru roztworu kierując się skalą barw podaną na etykiecie. Nawóz ten to zwiększa skuteczność wykonywanych oprysków, co pozwala na zmniejszenie wydatków ponoszonych na preparaty nawozowe oraz środki ochrony roślin.

Dodatkowo obniża poziom stresu termicznego odczuwanego przez rośliny ponieważ wszystkie składniki powodujące szybki wzrost rośliny są całkowicie wykorzystane w trakcie tego procesu.

(rup) Tomasz Kodłubański

reklama reklama reklama reklama
reklama