Wydrukuj tę stronę
1/14

Kujawsko-pomorskie: siew jęczmienia jarego w Żabieńcu

Napisał  Mar 30, 2019

Zeszłoroczny siew jęczmienia jarego u Kacpra Podlewskiego w Żabieńcu (woj. kujawsko-pomorskie) odbył się w połowie kwietnia na polu o powierzchni 9 hektarów i wysiewie jęczmienia 170 kg/ha.

Zapraszamy do obejrzenia filmu i galerii zdjęć z akcji, w której wziął udział ciągnik marki CASE 5150 o mocy 130 KM w zestawieniu z agregatem uprawowo-siewnym wraz z wałem na przodzie.

Co tam na polu słychać
– Początek roku 2018 zapowiadał się nie najlepiej i obawiałem się powtórki z poprzedniego sezonu, można to wnioskować przede wszystkim po wielkich mrozach oraz braku wystarczającej pokrywy śnieżnej – opowiada młody rolnik – w tym sezonie zasiałem 6,5 hektara rzepaku (odmiana Exclusive), który niezbyt dobrze przezimował, ale po zastosowaniu nawozów, między innymi saletrzaka (250 kg/ hektar), dość szybko udało się zregenerować rośliny po zimowym osłabieniu – dodaje Kacper.

Zasialiśmy też 6,5 hektara pszenicy (odmiana Hondia), która bardzo dobrze przezimowała i jak na razie ma się nie najgorzej, oraz buraki - około 5,5 ha (odmiana Silesia). Miejmy nadzieję, że sytuacja się unormuje i nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby pobić plony z minionego roku – dodaje z nadzieją i optymizmem rolnik z Żabieńca.

(rup) Paweł Pąk