21.8°C

partnerzy:

reklama
Czy dodatkowy plan nawozowy zostanie zniesiony fot. Kacper Podlewski

Czy dodatkowy plan nawozowy zostanie zniesiony

Napisał  Mar 27, 2019

Zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych zwrócił się do ministra rolnictwa z wnioskiem o zwolnienie z dodatkowych opłat rolników realizujących program rolno-środowiskowy.

Wniosek dotyczy obowiązku wykonywania corocznie planu nawozowego i tym samym uzyskiwania odpłatnej opinii ze stacji chemiczno-rolniczej. W informacji czytamy: „Zarząd KRIR, realizując wniosek przyjęty podczas XV Posiedzenia Krajowej Rady Izb Rolniczych V Kadencji w dniu 25 lutego 2019 r., zwrócił się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z wnioskiem o zwolnienie rolników, którzy realizują program rolno–środowiskowy z dodatkowych wymogów w związku z objęciem całego kraju OSN-ami.

Rolnicy realizujący program rolno–środowiskowy muszą opracowywać plan nawozowy, przeprowadzać analizę chemiczną gleby i posiadać odpowiedni płodozmian. Wydaje się więc, że coroczne, dodatkowe sporządzanie planu nawozowego i uzyskiwanie do niego odpłatnej opinii przez stację chemiczno–rolniczą, w związku z OSN jest zbędne, a także stanowi dodatkowe obciążenie dla tych gospodarstw”.

(rup) jp / Źródło: KRIR

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama