FarmNet ok OkiemRolnika Screening 1920x1030 260619

 

25.5°C

partnerzy:

reklama

Wysoki i dobry jakościowo plon

Napisał  Cze 14, 2019

Obecna sytuacja na polach jest bardzo trudna. W wielu regionach Polski od kilku tygodni nie padał deszcz. Sytuację pogarszają sięgające trzydziestu kilku stopni upały, które na glebach piaszczystych powodują wysychanie roślin.

W przypadku roślin rolniczych najintensywniejsze okresy wzrostu notujemy teraz w kukurydzy, ziemniakach, burakach cukrowych i soi. Rośliny te miały dość trudny start, który przypadł na zimny kwiecień i maj. Jednak późniejszy wzrost temperatury sprawił, że zaczęły one intensywnie rosnąć i się rozwijać.

Intensywny wzrost przypada również na rośliny ogrodnicze, szczególnie uprawy warzywnicze.

Obecnie rośliny, podobnie jak rolnicy/ogrodnicy „czekają” na opady. Wielu plantatorów z powodu suszy i bardzo wysokich temperatur wstrzymuje się z zabiegami nalistnymi, żeby nie przysparzać roślinom dodatkowych stresów.

Prognozy pogody wskazują jednak na to, że przyszły tydzień ma być bardziej łaskawy dla producentów roślin. Może to być dobry czas na wykonanie zabiegów stymulatorem TYTANIT.

Tytanit to płynny, mineralny stymulator wzrostu i plonowania roślin, który aktywuje i wzmacnia naturalne procesy fizjologiczne w roślinach, wpływając w ten sposób korzystnie na parametry jakościowe i ilościowe plonu. Ten stymulator wzrostu i plonowania roślin jest niezbędny w okresach intensywnego rozwoju i wzrostu roślin oraz w warunkach osłabienia roślin przez czynniki stresowe. Tytanit wykorzystywany jest w strategii wspomagania naturalnej odporności roślin STRES CONTROL SYSTEM (SCS). Strategia ta ma na celu ograniczenie negatywnego wpływu stresów na rośliny i uzyskanie satysfakcjonującego plonu o wysokich parametrach jakościowych.

W przypadku upraw polowych, w tym głównie roślin rolniczych Tytanit stosuje się w formie oprysku dolistnego w jednorazowej dawce 0,2-0,4 l/ha - nawozy dolistne.

Uprawy ogrodnicze można również podlewać 0,02–0,04% roztworem, 2-3 razy w trakcie sezonu lub fertygować kilkakrotnie w okresie wegetacji.

Zalecane terminy opryskiwania poszczególnych gatunków można znaleźć na stronie internetowej, pod adresem www.intermag.pl/uprawa-roslin/produkt/tytanit.

Pamiętajmy - jeśli pogoda na to pozwoli nie zwlekajmy z zabiegami stymulatorem TYTANIT, gdyż mogą one w istotny sposób wpłynąć na lepszą kondycję roślin i pomóc jej w osiągnięciu możliwie najwyższego, w tych trudnych warunkach plonu.

Wysoki i dobry jakosciowo plon

Więcej na Intermag.pl

(rup) artykuł promocyjny 

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama