KSC S.A. zbiera zamówienia na nasiona buraka cukrowego do zasiewów w 2022 r.

Napisał  Wrz 30, 2021

Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Przystąpiła do zbieranie od plantatorów zamówień na nasiona buraka cukrowego do zasiewów w 2022 r. Zapoznaj się z preferowaną listą odmian.

Jak poinformowała Krajowa Spółka Cukrowa S.A., zamówienia na nasiona buraka cukrowego do siewu w 2022 roku można składać na formularzach u Inspektorów Surowcowych, drogą sms-ową oraz mailową lub za pośrednictwem serwisu internetowego dla plantatorów e Plantator.

Ostateczny termin składania zamówień upływa z dniem 14 listopada 2021 r.Wyniki doświadczenia odmianowego przeprowadzonego w sezonie 2020 r. Dział ds. Agrotechniki w Departamencie Surowcowym Krajowej Spółki Cukrowej S.A. realizując program doświadczeń w zakresie uprawy buraka cukrowego, przeprowadził w sezonie 2020 doświadczenie odmianowe, którego celem było porównanie parametrów polowych, gospodarczych i jakościowych odmian buraka cukrowego. Wyniki uzyskane w niniejszym doświadczeniu stanowią istotną składową w procesie wyboru odmian do preferowanej listy dla Plantatorów KSC S.A.

Doświadczenie odmianowe ma charakter jednoczynnikowy ścisły i zostało przeprowadzone według obowiązującej metodyki w 5 lokalizacjach rozmieszczonych na obszarze kontraktacyjnym KSC S.A. W sezonie 2020 w doświadczeniu odmianowym udział wzięło 36 odmian z 9 firm nasiennych oferujących na polskim rynku nasiona odmian buraka cukrowego.

Odmiany wybrane do preferowanej listy do zasiewów w sezonie 2022 r.:
- Betaseed: BTS 1125 N, BTS 3865
- Hilleshog: Fronta, Valzer, Vinnare
- FD: FD Benji
- KHBC: Fantazja, Jantar, Jaromir, Kujavia, Mazovia
- KWS: Eliska KWS, Rosselina KWS, Toleranza KWS
- Maribo: Everest, Pacific, Zeltic
- SESV: Bielik, Traper, Winetou, Wojownik
- Strube: Hubertus, Lancaster, Zorian
- WHBC: Jagiellon, Klara, MaryniaZe szczegółowymi wynikami podstawowych parametrów gospodarczych odmian można zapoznać się na stronie internetowej KSC

(rup) jp / Źródło: KSC S.A.

Udostępnij:

Skomentuj