fbpx
1/5

Okiem Rolnika: Zimowe żniwa w Małopolsce!

Napisał  Gru 31, 2021

Tegoroczne zbiory pszenicy w jednym z gospodarstw położonych w Iwanowicach (woj. malopolskie) odbyły się dopiero w grudniu, gdy nadeszła zimowa aura a wraz z nią mrozy, które pozwoliły na wjazd kombajnu w pole.

- Ponieważ w żniwa było tak mokro, że kiedy próbowaliśmy wiechac to kombajn się topił, nie było możliwości zbrać pszenżyta, próbowaliśmy też jesienią ale też nic z tego, dopiero teraz jak zamarzło była możliwość wjechania – relacjonuje Jakub, który musiał przeprowadzić „zimowe żniwa”.

Gospodarstwo funkcjonuje na około 75 hektarach, gównie zajmuje się produkcją roślina, pszenica i rzepak. W gospodarstwie Jakuba pracują między innymi 4 ciągniki rolnicze, dwa główne to maszyna marki Deutz-Fahr DX 6.61 oraz ZTS 12245.

- Ten rok był ciężki ponieważ z jednego pola nie dało się zebrać plonów aż do grudnia przez wysoki poziom wód gruntowych w Małopolsce – podsumowuje Jakub.

Udało się zabrać około 5 ton z hektara, gospodarz ocenia, że jakość nie była rewelacyjna ale taka satysfakcjonująca jak na tak późny zbiór

(rup) pp

Udostępnij:

1 komentarz

  • okiem farmera
    Link do komentarza okiem farmera środa, 05 styczeń 2022 22:41

    zimówa na maksa a tak na serio to farmer miał niezły problem - nie moglac zebrac swoich plonów i jak tu żyć

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.