fbpx
1/5

Okiem Rolnika: Zimowe żniwa w Małopolsce!

Napisał  Gru 31, 2021

Tegoroczne zbiory pszenicy w jednym z gospodarstw położonych w Iwanowicach (woj. malopolskie) odbyły się dopiero w grudniu, gdy nadeszła zimowa aura a wraz z nią mrozy, które pozwoliły na wjazd kombajnu w pole.

- Ponieważ w żniwa było tak mokro, że kiedy próbowaliśmy wiechac to kombajn się topił, nie było możliwości zbrać pszenżyta, próbowaliśmy też jesienią ale też nic z tego, dopiero teraz jak zamarzło była możliwość wjechania – relacjonuje Jakub, który musiał przeprowadzić „zimowe żniwa”.

Gospodarstwo funkcjonuje na około 75 hektarach, gównie zajmuje się produkcją roślina, pszenica i rzepak. W gospodarstwie Jakuba pracują między innymi 4 ciągniki rolnicze, dwa główne to maszyna marki Deutz-Fahr DX 6.61 oraz ZTS 12245.

- Ten rok był ciężki ponieważ z jednego pola nie dało się zebrać plonów aż do grudnia przez wysoki poziom wód gruntowych w Małopolsce – podsumowuje Jakub.

Udało się zabrać około 5 ton z hektara, gospodarz ocenia, że jakość nie była rewelacyjna ale taka satysfakcjonująca jak na tak późny zbiór

(rup) pp

Udostępnij:

1 komentarz

  • okiem farmera
    Link do komentarza okiem farmera środa, 05 styczeń 2022 22:41

    zimówa na maksa a tak na serio to farmer miał niezły problem - nie moglac zebrac swoich plonów i jak tu żyć

Skomentuj