fbpx

Prognoza pogody na weekend od 7 do 9 stycznia

Napisał  Sty 07, 2022

Klin wysokiego ciśnienia, który nasunął się dziś nad niemal całe terytorium Polski, zapewni słoneczną pogodę dziś do końca dnia. Większe zachmurzenie pojawi się jedynie na północy kraju, gdzieniegdzie mogą się tam też pojawić słabe opady śniegu.

Temperatura 7 grudnia wyniesie od -3°C na południowym wschodzie do 2°C na zachodzie i nad morzem. Niższej temperatury mogą się natomiast spodziewać mieszkańcy rejonów podgórskich gdzie będzie około -4°C. Porywisty wiatr pojawi się tylko nad morzem i w górach, w pozostałej części kraju będzie słaby.

Układy niskiego ciśnienia i towarzyszące im fronty atmosferyczne powrócą nad Polskę, napłynie też jednak nieco łagodniejsze powietrze polarne morskie.

Sobotę na wschodzie kraju powita początkowo pogodna aura, pozostały obszar Polski będzie zasnuty chmurami. Gdzieniegdzie popołudniu już w całym kraju niewielkie opady śniegu.

- Słabe opady śniegu również w niedzielę, pojawią się też przebłyski słońca, szczególnie na północy i wschodzie. Temperatura w dzień wyniesie od -2°C, 0°C na wschodzie do 2°C, 3°C na zachodzie kraju, w rejonach podgórskich będzie nieco chłodniej, około -3°C. W nocy nadal utrzyma się lekki mróz, temperatura minimalna wyniesie od -7°C, -5°C miejscami na południu do -1°C, 0°C nad morzem – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

(rup) pp / Źródło: IMiGW

Udostępnij:

Skomentuj

Rolnictwo to jeden z najdynamiczniej rozwijających się sektorów gospodarki. Z tego względu osoby działające na tym obszarze ciągle spotykają jakieś zmiany, za którymi samemu niekiedy trudno nadążyć. Właśnie w tym celu powstał portal rolniczy Okiem Rolnika. Udostępniamy wieści dotyczące najbardziej interesujących tematów, sprawdzamy otrzymane informacje oraz kondensujemy je w artykuły, które w przystępny sposób dostarczają wiadomości rolnikom. Dzięki temu nie muszą szukać tekstów na innych portalach niezwiązanych z tym obszarem. Wystarczy, że wejdą na naszą stronę - Okiem Rolnika to rzetelne źródło wszystkich informacji, które pojawiają się w obszarze rolnictwa.

Okiem Rolnika - Twoje źródło wiadomości rolniczych

Portal Okiem Rolnika tworzą osoby, którzy zbierają wiadomości z Polski i innych krajów dotyczące interesujących treści. Śledząc naszą stronę, będziesz na bieżąco ze wszystkimi aktualizacjami w prawie, zmianami na rynkach, spadkami i wzrostami wynagrodzeń, dofinansowań oraz cen produktów bądź sprzętu, chorobami atakującymi rośliny oraz zwierzęta, a także wpływie sytuacji politycznej na polskie i zagraniczne rolnictwo. Ponadto udostępniamy informacje na temat aktualnych wydarzeń.

Dostarczamy również wiedzy początkującym, jak i doświadczonym rolnikom w zakresie wielu różnych kwestii, jak uprawa roli, hodowla zwierząt, skup płodów rolnych, użytkowanie maszyn czy dofinansowania systemów montowanych w gospodarstwach. Z nami nie musisz obawiać się żadnego tematu - wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na portalu Okiem Rolnika. Dbają o to osoby z pasji do rolnictwa.

Nie ograniczamy się jednak jedynie do tematów okołorolniczych. Na naszym portalu znajdziesz także teksty dotyczące zdrowia i wpływu różnych składników na organizmy zwierząt oraz ludzi, motoryzacyjnych nowinek czy innowacji z zakresu elektroniki. Połączenie wielu różnych tematów sprawia, że Okiem Rolnika ma nie tylko charakter informacyjny, ale również dydaktyczny oraz rozrywkowy.