fbpx

Prognoza pogody na weekend od 7 do 9 stycznia

Napisał  Sty 07, 2022

Klin wysokiego ciśnienia, który nasunął się dziś nad niemal całe terytorium Polski, zapewni słoneczną pogodę dziś do końca dnia. Większe zachmurzenie pojawi się jedynie na północy kraju, gdzieniegdzie mogą się tam też pojawić słabe opady śniegu.

Temperatura 7 grudnia wyniesie od -3°C na południowym wschodzie do 2°C na zachodzie i nad morzem. Niższej temperatury mogą się natomiast spodziewać mieszkańcy rejonów podgórskich gdzie będzie około -4°C. Porywisty wiatr pojawi się tylko nad morzem i w górach, w pozostałej części kraju będzie słaby.

Układy niskiego ciśnienia i towarzyszące im fronty atmosferyczne powrócą nad Polskę, napłynie też jednak nieco łagodniejsze powietrze polarne morskie.

Sobotę na wschodzie kraju powita początkowo pogodna aura, pozostały obszar Polski będzie zasnuty chmurami. Gdzieniegdzie popołudniu już w całym kraju niewielkie opady śniegu.

- Słabe opady śniegu również w niedzielę, pojawią się też przebłyski słońca, szczególnie na północy i wschodzie. Temperatura w dzień wyniesie od -2°C, 0°C na wschodzie do 2°C, 3°C na zachodzie kraju, w rejonach podgórskich będzie nieco chłodniej, około -3°C. W nocy nadal utrzyma się lekki mróz, temperatura minimalna wyniesie od -7°C, -5°C miejscami na południu do -1°C, 0°C nad morzem – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

(rup) pp / Źródło: IMiGW

Udostępnij: