fbpx

KRIR wnioskuje o odroczenie płatności za nawozy

Napisał  Mar 30, 2022

Sytuacja na rynku nawozów nadal jest bardzo trudna, a na horyzoncie nie widać obniżek bardzo wysokich cen. Wielu rolników może mieć problem z finansowaniem bieżącej produkcji oraz z opłacalnością uprawy.

29 marca 2022 roku zarząd Krajowej Rady Izb Rolniczych wystąpił z wnioskiem do Premiera Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, aby zakłady azotowe produkujące nawozy dla rolnictwa sprzedawały rolnikom nawozy z opóźnionym terminem płatności, określonym na koniec sierpnia bieżącego roku.

KRIR proponuje aby Zabezpieczeniem dla ww. transakcji mogłaby były umowy na zakup zboża, rzepaku, kukurydzy z spółki Elewarr.

Nawożenie w okresie wiosennym ma decydujące znaczenie w wysokości plonów, dlatego jak najszybciej rolnicy powinni otrzymać na zakup nawozów, bowiem wysokie ceny powodują, że prowadzenie bieżących zabiegów agrotechnicznych przekracza możliwości wielu gospodarzy, którzy samodzielnie mogą jedynie ograniczyć zakupy, a wielu z nich musiało wziąć kredyty. Powyższa sytuacja może doprowadzić do pogorszenia sytuacji finansowej gospodarstw rolnych oraz do spadku plonów.

(rup) kp / Źródło: KRIR

Udostępnij:

1 komentarz

  • TomaszMz
    Link do komentarza TomaszMz czwartek, 21 kwiecień 2022 20:17

    Najlepiej to nawozy ze sprawdzonego i optymalnego cenowo źródła kupować,zawsze warto przetestować i portfel odciążyć

Skomentuj