SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

27.9°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Już od wielu lat firma Syngenta organizuje pokazy polowe, podczas których można ocenić skuteczność środków ochrony roślin tej firmy oraz odmiany roślin uprawnych. Pola Klasy S, bo o nich mowa, w tym roku również pokazały swoje możliwości.
Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa w Puławach – PIB odnotował występowanie suszy rolniczej we wszystkich województwach.
Pomimo kapryśnej aury w tym sezonie, GUS pocenia stan upraw rolniczych, ogrodniczych oraz łąk i pastwisk na całkiem niezły.
Co prawda sezon 2017/2018 jeszcze się nie skończył, ale raczej nie będzie on najlepszy pod względem plonów zbóż i rzepaku.
W ubiegłym sezonie w sprzedaży pojawiły się nowe herbicydy do zwalczania chwastów 2-liściennych w zbożach ozimych i jarych. Zawarte w nich substancje czynne należą do tzw. syntetycznych auksyn.
Prognozy dotyczące zbiorów zbóż na Ukrainie w 2018 roku przewidują, pomimo opóźnień w polowych pracach wiosennych spowodowanych przez nieoczekiwanie jak na tę porę roku zimnej pogody, że plony będą zbliżone do tych z poprzedniego sezonu, czyli zebranych sześćdziesięciu jeden milionów ton.
Regulacja wzrostu łanów zbóż, to bardzo ważny zabieg mający na celu osiągnięcie wysokiej jakości oraz wydajności plonu. Jednym z podstawowych warunków skutecznej regulacji wzrostu jest właściwy termin wykonania zabiegu.
Niestety, mimo wielkiego wysiłku, jaki wkładamy w dbałość o plantacje (dobór stanowiska, odmiany, prawidłowa agrotechnika, nawożenie, ochrona), nie jesteśmy w stanie wyeliminować stresów z jakimi podczas całego sezonu wegetacyjnego zmagają się rośliny w warunkach polowych.
Zbliża się czas rozpoczęcia zabiegów z użyciem fungicydów zapobiegającym chorobom podsuszkowym w zbożach.
Komisja Europejska przedstawiła wstępne prognozy dotyczące zbioru zbóż w 2018 roku. Z analizy wynika, że plony mogą ukształtować się na poziomie 305 milionów ton, a to oznacza spadek 0,5% w porównaniu z rokiem 2017.
reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama