13,2°C

reklama

Aktualności

  1. dopłaty / dotacje / kredyty / ubezpieczenia
Zboża - uprawa i produkcja - Okiem Rolnika
Zanim przystąpimy do wysiewu pszenżyta ozimego warto sprawdzić, jakie odmiany zalecane są dla naszego regionu. W lipcu 2021 r. Centralny Ośrodek Badania Odmian Roślin Uprawnych wycofał z listy odmian rekomendowanych trzy odmiany pszenżyta ozimego dla województwa podlaskiego.
Najnowsze notowania z rynku zbóż, bydła, trzody chlewnej, mleka oraz warzyw i owoców. Sprawdź, jak kształtują się obecnie ceny skupu.
W niektórych częściach kraju wysiewy pszenicy ozimej już się rozpoczęły. Spośród wielu odmian tego zboża, warto wybierać odmiany dedykowane dla konkretnych województw.
Według danych statystycznych, ceny skupu większości produktów rolnych w lipcu 2021 r. były niższe o 1,8% niż w czerwcu bieżącego roku. Wyższe były ceny owsa, kukurydzy i drobiu.
Najnowsze notowania z rynku zbóż, bydła, trzody chlewnej, mleka oraz warzyw i owoców. Sprawdź, jak kształtują się obecnie ceny skupu.
Rosną ceny skupu pszenicy konsumpcyjnej z nowych zbiorów. Według danych z rynków, w zależności od regionu Polski, rolnicy otrzymują teraz za nią od 740 do 920 zł netto za tonę. Biorąc jednak pod uwagę wysokie koszty produkcji, zysk ze sprzedaży jest niższy niż w ubiegłym roku.
Na plantacjach zbóż odnaleźć już można liczne jaja skrzypionek, co zapowiada pojawienie się w niedalekiej przyszłości larw tych szkodników.
Zarząd Towarowej Giełdy Energii S.A. poinforrmował o obniżeniu opłat od transakcji zawieranych na Giełdowym Rynku Rolnym od 1 kwietnia 2021 r. do 31 grudnia 2021 r.
33 nowe odmiany roślin zbożowych zostaną wpisane do Krajowego rejestru. Nowe odmiany zyska jęczmień, pszenica, pszenżyto oraz żyto.
Według FAO w 2021 roku wzrośnie światowy handel zbożami i gwałtownie spadną światowe zapasy zbóż. Zużycie zbóż na świecie w sezonie 2020/21 szacuje się na 2761 mln ton, czyli o 52 mln ton więcej niż w minionym sezonie.

RSS Module