REKLAMA

Ursus C-328 głównym bohaterem teledysku

Redakcja - Technika
30.04.2017
chat-icon 0

O tym modelu pisaliśmy już wcześcniej, wtedy pokazaliśmy sprzęt stacjonujący u gospodarza pod Łodzią: Ursus C-328 - egzemplarz nie do zdarcia.

fot. YouTube - Magazyn Motowizja
REKLAMA

O tym modelu pisaliśmy już wcześcniej, wtedy pokazaliśmy sprzęt stacjonujący u gospodarza pod Łodzią: Ursus C-328 - egzemplarz nie do zdarcia

Tym razem Ursus C-328 wziął udział w teledysku do utworu pod tytułem „Byczku mój. Piosenka o Zdzisławie i jego Ursusie”, przygotowanym przez zespół Slovian'sky oraz magazyn MotoWizja. Piosenka opowiada w zabawny sposób historię o miłości, którą rolnik darzy ten kultowy model ciągnika. Teledysk został nakręcony w okolicach Piły (Wielkopolska). Teledysk można obejrzeć w oknie pod artykułem.

Przypomniamy podstawowe dane techniczne ciągnika rolniczego URSUS C-328


Silnik 4-suwowy, wysokoprężny i chłodzony cieczą, 2-cylindrowy o pojemności 1960 cm³. Moc to 28 KM przy 2200 obrotach na minutę. Moment obotowy wynosił 100 Nm przy 1600-1800 obrotów na minutę. Ciągnik posiadał suche, tarczowe i dwustopniowe sprzęgło cierne, 6 biegów do przodu oraz 2 wsteczne, oraz mechaniczna skrzynię biegów, z kołami zazębionymi na stałe oraz reduktorem, niesynchronizowaną.

Mechanizm różnicowy był blokowany mechanicznie. Układ kierowniczy dwukrążkowy z przekładnią zębatą, hamulec mechaniczny, bębnowy, niezależny na oba koła tylne. Maksymalna prędkość wynosiła 25,44 km/h a średnie zużycie paliwa: 2.8 l/mth. Pojemność zbiornika paliwa: 35 dm3. 

Podnośnik hydrauliczny z pompą o wydajności 18 l/min i ciśnieniu nominalnym 11,0 MPa, (max: 13,5 MPa), z możliwością dociążania. TUZ kat. II według ISO, udźwig 700 kg, WOM tylny zależny i niezależny 540 obr./min, moc z WOM z końcówką typu 1 (540) przy znamionowej prędkości obrotowej silnika: 19,8 KW (24,5 KM).

Instalacja elektryczna jednoprzewodowa 12 V z minusem na masę.

Jeśli macie wyjątkowy ciągnik lub inną maszynę rolniczą, którą chcielibyście pokazać na łamach portalu www.okiemrolnika.pl napiszcie do nas za pośrednictwem naszego fanpage na Facebooboku lub na adres e-mail: redakcja@okiemrolnika.pl

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA