REKLAMA

Urządzenia AGD do kuchni – na które parametry zwrócić uwagę?

Redakcja - Rozrywka
19.07.2022
Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

Dobra lodówka to nie tylko duża pojemności i funkcjonalność ale również oszczędność energii, co obecnie jest bardzo ważne dla każdego zainteresowanego zakupem takiego sprzętu

Zakup wyposażenia kuchennego bez zwrócenia uwagi na jakość wykonania oraz możliwości poszczególnych produktów to proszenie się o kłopoty. W taki sposób dość łatwo można bowiem popełnić błąd i kupić coś niskiej jakości. W rezultacie będzie to sprzęt bardzo awaryjny, źle dostosowany do codziennej obsługi. Co więc zrobić, aby uniknąć tego typu sytuacji? / materiał partnera

fot. Materiały partnera
REKLAMA
Dobra lodówka to nie tylko duża pojemności i funkcjonalność ale również oszczędność energii, co obecnie jest bardzo ważne dla każdego zainteresowanego zakupem takiego sprzętu[/caption]

Zakup wyposażenia kuchennego bez zwrócenia uwagi na jakość wykonania oraz możliwości poszczególnych produktów to proszenie się o kłopoty. W taki sposób dość łatwo można bowiem popełnić błąd i kupić coś niskiej jakości. W rezultacie będzie to sprzęt bardzo awaryjny, źle dostosowany do codziennej obsługi. Co więc zrobić, aby uniknąć tego typu sytuacji? / materiał partnera

Rozwiązaniem wydaje się dokładniejsza analiza konkretnych modeli dostępnych na rynku. Pomocne w tym okażą się rankingi popularności i opinie innych klientów, jednak tym, co powinno interesować Cię najbardziej, są parametry techniczne urządzeń. W końcu to od nich zależą ich możliwości. Sprawdź, co warto przeanalizować w pierwszej kolejności podczas zakupu nowej lodówki, blendera kielichowego oraz ekspresu do kawy.

Najważniejsze parametry techniczne lodówek

Choć trudno wyobrazić sobie kuchnie bez lodówki, wiele osób ma poważne trudności podczas wyboru konkretnych urządzeń. Jest ich bowiem tak dużo, że czasem nie da się jednoznacznie wskazać, które z nich wydają się najlepsze. Zwłaszcza gdy mowa jest o tak zwanych sprzętach uniwersalnych.

Zdecydowanie najważniejszym parametrem w przypadku lodówek jest pojemność. To od niej zależy, ile osób może z nich korzystać. W przypadku wyposażenia kawalerek, domków letniskowych, pokoi hotelowych i studenckich, wybór często pada na niewielkie lodówki jednodrzwiowe, w których zamrażalnik znajduje się w środku lub nie ma go w ogóle.

Dla pary i osób chcących przechowywać więcej produktów spożywczych optymalne będą lodówki dwudrzwiowe z osobnymi zamrażalnikami (na dole lub na górze). Z kolei rodziny często stawiają na modele typu Side by Side oraz French Door.

Czy pojemność to jedyny parametr, który trzeba sprawdzić? Nie! Nie można zapominać również o pozostałych mających wpływ na sposób działania omawianych sprzętów. Mowa tu w szczególności o:

- klasie energetycznej,

- mocy,

- wymiarach,

- poziomie hałasu.

Do tego dochodzą obsługiwane funkcje oraz technologie. Pod tym względem świetnie wypadają produkty uznanych firm, stawiających na rozwój. Dobrym na to przykładem są lodówki Samsung, działające z użyciem rozwiązań wydłużających świeżość produktów, jak również znacząco ułatwiających obsługę.

Ceny lodówek – ile trzeba zapłacić za dobry sprzęt?

Nie da się ukryć, że dla wielu klientów podstawowym kryterium wyboru jest cena. To ona w dużej mierze determinuje podejmowane decyzje. Oczywiście nie należy skupiać się tylko na niej. Usilne poszukiwanie oszczędności często prowadzi do zakupu modelu niskiej jakości, wykonanego z użyciem kiepskich materiałów i systemów. Przekłada się to, rzecz jasna, na jego awaryjność oraz mocno ograniczone możliwości.

Żeby więc uniknąć ewentualnych pomyłek, najlepiej będzie określić posiadany budżet, a następnie skupić się na dokładniejszej analizie wspomnianych parametrów. Ile kosztują lodówki? To oczywiście zależy od ich typu. Najtańsze są kompaktowe modele jednodrzwiowe, które kupisz już za kilkaset złotych. Nieco więcej zapłacić musisz za lodówki dwudrzwiowe. Ich ceny wahają się od około 800 zł do kilku tysięcy. Ponad 2000 zł trzeba z kolei wydać na sprzęty typu Side by Side oraz French Door.

Jeżeli szukasz lodówki, która spełni Twoje wymagania, okaże się bezawaryjna i wygodna w obsłudze, przyjrzyj się ofertom największych sklepów internetowych. Znajdziesz je tutaj: https://www.skapiec.pl/cat/308-lodowki.html.

Istotne parametry techniczne blenderów kielichowych

Przechodzimy do kolejnych produktów, które również stają się często wybieranymi elementami wyposażenia. Mowa tutaj o blenderach kielichowych. Na samym początku analizy oferty zwróć uwagę na ich podział. W sklepach znajdziesz bowiem modele do:

- smoothie,
- koktajli,

- warzyw,

- owoców.

Do tego dochodzą blendery kielichowe uniwersalne, czyli wielofunkcyjne urządzenia, których możesz użyć do rozdrabniania różnych produktów. Warzyw, owoców, orzechów, ziół, a nawet kostek lodu. Bez względu jednak na to, co interesuje Cię najbardziej, nie możesz zapomnieć o sprawdzeniu parametrów technicznych.

W przypadku blenderów kielichowych zdecydowanie najważniejsza jest moc, od której w dużej mierze zależą ich możliwości. Blendery o mocy do 500 W nie zawsze radzą sobie ze szczególnie twardymi produktami i długą, intensywną pracą. Jeśli więc chcesz przygotować sporo farszu na pierogi lub zmiksować wiele składników na zupę, celuj w modele mocniejsze.

Co jeszcze opłaca się sprawdzić? Na pewno pojemność i obsługiwane funkcje. Sprzęty tego typu potrafią między innymi mieszać, miksować, siekać oraz kruszyć lód.

Jak wybrać ekspres do kawy? Które parametry są najważniejsze?

Na koniec ostatni z wymienionych produktów. Nie jest niespodzianką to, że ekspresy do kawy występują na rynku w wielu odmianach. Mowa tutaj o kawiarkach, ekspresach przelewowych, kapsułkowych, kolbowych i automatycznych.

Każdy z tych sprzętów działa nieco inaczej, co jednak nie zmienia faktu, że potrzebna staje się dokładna analiza ważnych parametrów technicznych. Uwagę zwróć na moc, a także na generowane ciśnienie, jeśli kupujesz ekspres ciśnieniowy. W sklepach znaleźć można zarówno modele niskociśnieniowe, jak i wysokociśnieniowe.

Nie bez znaczenia jest ponadto pojemność zbiornika na wodę i kawę (jeśli taki występuje), rodzaj przyrządzanej kawy, jak również dodatkowe funkcje oraz wyposażenie. Pod tym względem ekspresy do kawy bywają niezwykle zróżnicowane. Te najbardziej rozbudowane są wyposażane we własne młynki i różne tryby pracy. Do tego dojść może łatwa regulacja mocy kawy i temperatury wody. To oczywiście nie koniec, ponieważ wiele firm decyduje się też na implementację dodatkowych zabezpieczeń oraz rozwiązań, które mają w maksymalny sposób ułatwić codzienną obsługę.

Z tego powodu przed zakupem warto zwrócić uwagę na oferty różnych sklepów i producentów. Wszystko po to, aby finalnie wybrać urządzenie spełniające najważniejsze kryteria użytkowe. Znacząco ułatwi Ci to strona Skąpiec, na której znajdziesz sprzęty z różnych miejsc: https://www.skapiec.pl/cat/307-ekspresy-do-kawy.html.

(rw) materiał partnera

Lubię to
Lubię to
0
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
0
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA