REKLAMA

Utrzymuje się spadkowy trend na rynku mleka


Na Global Dairy Trade od połowy kwietnia bieżącego roku utrzymuje się trend spadkowy notowań cen produktów mleczarskich. Podczas ostatniej aukcji wdniu 6 lipca ogólny indeks cenowy odnotował spadek o 3,6%. Średnia cena ukształtowała się na poziomie 3924 USD – informuje w komunikacie prasowym Polska Federeacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

fotolia
REKLAMA

Na Global Dairy Trade od połowy kwietnia bieżącego roku utrzymuje się trend spadkowy notowań cen produktów mleczarskich. Podczas ostatniej aukcji w dniu 6 lipca ogólny indeks cenowy odnotował spadek o 3,6%. Średnia cena ukształtowała się na poziomie 3924 USD – informuje w komunikacie prasowym Polska Federeacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

Na spadek notowań sześciu oferowanych kategorii produktów mleczarskich przełożył się ujemny indeks. Największe spadki dotyczyły cen maślanki w proszku i sera Cheddar. Jedynie cena laktozy utrzymała się na takim samym poziomie jak podczas poprzedniego notowania.

Wyniki ostatniej sesji w dniu 6 lipca 2021 roku:
- Laktoza 0,0% – cena 1238 USD/t
- Bezwodny tłuszcz mleczny -0,9% – cena 5632 USD/t
- Pełne mleko w proszku -3,0% – cena 3864 USD/t
- Masło -3,2% – cena 4458 USD/t
- Odtłuszczone mleko w proszku -7,0% – cena 3126 USD/t
- Ser Cheddar -9,2% – cena 3949 USD/t
- Maślanka w proszku -9,8% – cena 3298 USD/t
- Serwatka w proszku – nie była oferowana

W Polsce od lutego utrzymywał się trend wzrostowy ceny mleka surowego. Został on delikatnie wyhamowany w maju, kiedy cena surowca spadła o 0,6% w porównaniu do kwietnia i ukształtowała się na poziomie 151,39 zł/hl.

(rpf) jp / Źródło: PFHBiPM


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA