REKLAMA

W Katowicach rozpoczął się szczyt klimatyczny COP 24

W Katowicach rozpoczął się Szczyt Klimatyczny COP 24. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi poinformowało o spotkaniu szefa resortu rolnictwa Jana Krzysztofa Ardanowskiego z przedstawicielami Światowej Organizacji Rolników (WFO - World Farmers' Organisation).

foto: cop24.katowice.eu
Redakcja - Prawo i Finanse 03.12.2018 chat-icon0

REKLAMA

Spotkanie odbyło się 2 grudnia – w przededniu otwarcia COP 24, uczestniczył w nim także minister środowiska Henryk Kowalczyk.

Szef resortu rolnictwa podniósł kwestię wpływu zmian klimatycznych na funkcjonowanie rolnictwa na świecie. Niekorzystne zjawiska przyrodnicze odczuwalne są także w rolnictwie polskim, czego przykładem mogą być anomalie pogodowe, a w szczególności tegoroczna, długotrwała susza, pustosząca zasiewy. Minister podkreślił rolę, jaką mogą odegrać uprawy rolne na świecie na rzecz pochłaniania dwutlenku węgla i innych gazów cieplarnianych, będących przyczyną zmian klimatycznych. Rolnictwo, obok lasów, może mieć kluczowe znaczenie w sekwestracji węgla i skutecznie absorbować globalną produkcję dwutlenku węgla pochodzenia antropogenicznego – informuje MRiRW

Minister rolnictwa w rozmowie z władzami WFO oraz delegatami Światowego Związku Rolników z zaproszonych krajów, podziękował za przyjęcie do tej organizacji polskiej Federacji Branżowych Związków Producentów Rolnych. Zadeklarował ponadto pomoc dla niej w organizowaniu wspólnych przedsięwzięć w Polsce z udziałem rolników z różnych krajów świata.

Ze strony polskiej przedstawiona została też propozycja, by w 2019 roku zorganizować co najmniej dwa wydarzenia wspólnie z WFO, poświęcone promowaniu spółdzielczości rolniczej, jako podstawowej, najlepszej formy organizowania się rolników, a także organizowania się kobiet wiejskich na rzecz rozwoju obszarów wiejskich i poprawy życia ich mieszkańców.

(rpf) jp / źródło: MRiRW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA