REKLAMA

W pieczarkarni uprawiali marihuanę

W hali służącej wcześniej jako pieczarkarnia trzej podejrzani „przedsiębiorczy” mężczyźni prowadzili uprawę konopii z której wytwarzali marihuanę.

fot. KMP Biała Podlaska
Redakcja - Prawo i Finanse 25.12.2021 chat-icon0

REKLAMA
W chwili zatrzymania domniemanych sprawców w pieczarkarni było niemal dwa tysiące roślin komopii oraz ponad pięc kilogramów suszu marihuany. Do starej pieczarkarni w połowie przedświątecznego tygodnia weszli w policjanci z Białej Podlaskiej.

Trzej mężczyźni w wieku od 43 do 49 lat podejrzani o prowadzenie plantacji marihuany, decyzją Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej z dnia 23 grudnia 2021 roku, zostali tymczasowo aresztowani. Za swoje czyny mogą spędzić za kratami nawet 10 lat.

Posesja na której uprawiano konopie zostala wykryta przez funkcjonariuszy zwalczających przestępczość gospodarczą. Z przekazanych przez nich informacji wynikało, że w budynku byłej pieczarkarni znajduje się nielegalna uprawa konopi indyjskich.

Jeden z mężczyzn, 42-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska został zatrzymany przez kryminalnych, gdy przyjechał „by dojrzeć interesu”. Funkcjonariusze po wejściu do pieczarkarni mogli też potwierdzić przekazane wcześniej informacje, gdy wewnątrz udało się ujawnić specjalistycznie prowadzoną uprawę konopi innych niż włókniste. Ujawnione zostały również elementy wyposażenia plantacji, czyli oświetlenie, wentylatory, filtry, nawozy, pochłaniacze a także komputer.

Policjanci ustalili, że niemal 2 tysiące roślin konopi indyjskich było uprawianych w tej lokalizacji od sierpnia 2021 roku. Został zabezpieczony również susz marihuany, który znajdował się w plastikowych skrzynkach oraz wiaderkach. Znaczną ilość suszu roślinnego oraz osprzęt kryminalni zabezpieczyli także w miejscu zamieszkania 44-latka.

Kolejni zatrzymani w sprawie to mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 44 i 49 lat. W miejscu zamieszkania 44-latka policjanci ujawnili gotówkę, w należącym do niego samochodzie marihuanę. Również w mieszkaniu 49-latka ujawniono gotówkę w kwocie niemal 70 tysięcu złotych. Łącznie ponad 5 kilogramów marihuany i ponad 1300 roślin konopi zabezpieczyli funkcjonariusze podczas działań w tej sprawie.

Mężczyzn doprowadzono Prokuratury, gdzie przedstawiono im zarzuty. Mężczyźni odpowiadać będą za uprawę mogącą dostarczyć znaczną ilość marihuany a także wytwarzanie oraz posiadanie znacznej ilości tego narkotyku.

44-latek odpowiadał będzie dodatkowo za kierowanie samochodem znajdując się pod wpływem narkotyków. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wszystkie okoliczności sprawy są ustalane przez policjantów.

(rpf) pp / Źródło: KMP Biała Podlaska


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA