REKLAMA

W Warszawie rozpoczęły się targi Mleko – Expo 2016


16 listopada w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się XXV Targi Mleczarskie Mleko – Expo 2016, których organizatorem jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich

MRiRW
REKLAMA

16 listopada w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się XXV Targi Mleczarskie Mleko – Expo 2016, których organizatorem jest Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich

– To targi, które pokazują wysoki poziom naszej produkcji. Zajmujemy czołową pozycję wśród światowych producentów wysokojakościowych produktów mleczarskich. Zawojowaliśmy nimi nie tylko Europę, ale odważnie wchodzimy już na rynki azjatyckie i afrykańskie – podkreślił podczas uroczystości otwarcia targów minister Krzysztof Jurgiel. Minister podkreślił także dobrą współpracę Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich z resortem.

– Podjęliście dialog i współpracę niedługo po objęciu przeze mnie stanowiska ministra, w trudnej wtedy i kryzysowej sytuacji na rynku mleka. Nasze rozmowy od początku były konstruktywne. Wasze wsparcie było dla mnie ważne także przy podejmowaniu działań w sprawie  uruchomienia na poziomie UE mechanizmów zaradczych – powiedział minister Jurgiel i dodał, że efektem tych prac było m.in. ustanowienie tymczasowych nadzwyczajnych środków w sektorze mleka i tzw. Pakiet mleczny.

Minister podkreślił, że rynek mleka i przetworów mlecznych to jeden z dziewięciu rynków, na których skoncentrowany został „Programu rozwoju głównych rynków rolnych w Polsce na lata 2016-2020”.

– Celem tego programu jest wypracowanie, klarownej dla uczestników rynku, koncepcji długofalowego działania mającej zapewnić rozwój krajowego sektora rolno-żywnościowego – zaznaczył szef resortu rolnictwa.

Targi mleczarskie Mleko-Expo to dla polskiej branży mleczarskiej jedno z najważniejszych wydarzeń wystawienniczych. W tym roku w Centrum Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki swoje wyroby prezentuje kilkudziesięciu producentów. Tegorocznej odbywającej się pod hasłem „Moda na mleko” 25 edycji targów towarzyszą liczne atrakcje m.in. pokaz dekorowania potraw z mleka i jego przetworów,  Koronacja Księżniczek i Królowej Mleka 2016, a także ogłoszenie wyników i wręczenie nagród Mlecznych Mistrzostw Polski oraz w konkursów: Wysoka Jakość Wyrobów Mleczarskich, Super Produkt 2016 i Serowy Hit.

Targi odbywają się pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Ich celem jest promocja produktów mleczarskich, a także przedstawiane walorów prozdrowotnych mleka i jego przetworów, jako naturalnego składnika codziennej diety dzieci, jak i osób dorosłych.

(rpf) rp / źródło: MRiRW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA