fbpx

Więcej niż rolnictwo - Okiem Rolnika

Listopad to nie tylko rozpoczęcie okresu zimowego, kiedy zamykany jest ostatni czas prac gospodarskich. Jedenasty miesiąc roku to również miesiąc w którym dbamy o pamięć zmarłych, poddając się refleksji o przemijaniu życia ludzkiego, które jest jak pory roku.
Jeż to największy w Polsce owadożerny ssak, którego często można spotkać w parkach, lasach liściastych i ogródkach działkowych. Często pojawia się on również na terenach przydomowych, szczególnie tych, na których występują krzewy i drzewa liściaste. Jak się zachować, gdy go spotkamy? Co oznacza jeż na podwórku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule w dziale „Więcej niż rolnictwo”.
Coraz więcej osób decyduje się na zakup przyczepki, którą można przewozić zamontowaną do samochodu czy innego pojazdu mechanicznego. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie, które umożliwia przewożenie różnych mniejszych ładunków. Zakup przyczepki to jednak dopiero pierwszy krok do tego, aby można było jej używać, przemieszczając się po drogach publicznych.
Rozplanowanie drzew owocowych w ogrodzie to niezwykle istotne zadanie, dlatego powinniśmy podejść do niego z maksymalnym zaangażowaniem. Najważniejszym etapem jest wybranie odpowiednich roślin, które się wzajemnie zapylają. Możemy posadzić blisko siebie dwie grusze, a także dwie czereśnie, dzięki czemu uzyskamy optymalny układ w naszym ogrodzie. Jak zaplanować sadzenie drzew owocowych? Przeczytasz o tym w naszym dziale „więcej niż rolnictwo”.
Założenie stawu rybnego to pomysł, który bardzo często rozważają właściciele gospodarstwa rolnego lub posiadacze większej działki. Staw rybny to doskonały sposób na stworzenie biznesu lub hodowlę dla własnych potrzeb. Pierwotnie może wydawać się, że wystarczy odpowiedni teren, który będziemy mogli przeznaczyć na stworzenie stawu, do tego inwestycja w pokarm i gotowe.
Każdy z nas tworzy sporą liczbę odpadków w roku. W każdym domu powstaje także odpad zmieszany, jaki wrzucamy do czarnego pojemnika, czyli np. resztki warzyw i owoców, wyrzucane w całości skorupy jaj, fusy itp. Może je przyjąć, wspomniany czarny pojemnik na śmieci albo, jeśli jesteś np. właścicielem małego ogrodu, możesz wykorzystać je jako surowiec. Wówczas, wszelkie resztki roślinne będą pożywieniem dla dżdżownic. Dzięki zachodzącym tu procesom, w kompostowniku dochodzi do tzw.rozkładu biomasy i jej przemiany w nawóz, który możesz wykorzystać w swoim ogrodzie. / materiał promocyjny
Halloween to święto, które w ostatnich kilku latach zyskało w naszym kraju niemałą popularność. Szczególną radość czerpią z niego dzieci wędrujące od domu do domu, zbierając cukierki. Haloween kojarzy się nam ze świetną zabawą, często zapominamy bądź nawet nie zdajemy sobie sprawy z negatywnych skutków takiego świętowania.
Fioletowe ziemniaki to coraz popularniejszy, budzący zainteresowanie, produkt spożywczy, który posiada wiele ciekawych i cennych właściwości. Warzywa obniżają ciśnienie krwi, przyczyniają się do podkręcenia metabolizmu, a także niesamowicie prezentują się na talerzu. Fioletowe ziemniaki: cena, gdzie kupić i dlaczego warto się nimi zainteresować?
Rośliny doniczkowe to nieodzowny element wystroju wielu domów, ogrodów, a także ładnie zaaranżowanych przestrzeni publicznych. Są często podziwiane przez tłumy bądź zajmują skromne miejsce na parapecie w sypialni. Jednak czy wiele osób zastanawiało się nad szkodliwością niektórych z nich?
Spotkanie tej jedynej osoby i przeżycie prawdziwej miłości to uczucie o którym marzy wielu z nas. W obecnych czasach mamy dostęp do wielu możliwości poznania drugiej połówki, jednak, niestety, w tym „zabieganym” świecie nie zawsze znajdujemy czas aby je w pełni wykorzystać. Jedną z najbardziej zapracowanych grup są rolnicy, którzy pochłonięci pracą w gospodarstwie często nie mają czasu na perypetie miłosne.