logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

partnerzy portalu

reklama
Dajmy dzieciom dobry przykład – jedzmy warzywa i owoce fotolia

Dajmy dzieciom dobry przykład – jedzmy warzywa i owoce

Napisał  Wrz 22, 2016

Nie wystarczy prosić i przekonywać do sięgania po zdrowe produkty, trzeba przede wszystkim świecić przykładem.

 

Dzieci są dobrymi obserwatorami i uczą się od nas, dorosłych poprzez naśladowanie nawyków i zachowań, również tych żywieniowych. Jeśli sami jemy niezdrowo, sięgając po fast foody i słodzone, gazowane napoje zamiast naturalnych soków czy wody, nie spodziewajmy się, że nasze dzieci będą stanowić wyjątek od tej reguły.

Dlatego niezmiernie istotne dla zdrowia dziecka jest, aby zdrowo odżywiała się cała rodzina, również dorośli, dając w ten sposób dobry przykład swoim pociechom. Pamiętajmy, że poprzez konsekwentne powtarzanie zdrowych nawyków żywieniowych utrwalamy je w dzieciach, które z dużym prawdopodobieństwem będą powielać je również w swoim dorosłym życiu.

Racjonalna dieta oparta na produktach naturalnych, w niewielkim stopniu przetworzonych, bogatych w cenne witaminy oraz mikro- i makroelementy przyczynią się do prawidłowego rozwoju i dobrego samopoczucia dziecka. Zdrowe odżywianie jest w stanie zapobiec lub zminimalizować ryzyko wystąpienia współczesnych chorób, jak chociażby otyłości czy cukrzycy.

(rzd) jm

reklama
reklama reklama reklama reklama
reklama
300x600 bayer univo szczyt

Ogłoszenia