SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

20°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Nietypowa tajska tradycja, czyli Buffalo Racing Festival Fot. Portal Rolniczy Okiem Rolnika

Nietypowa tajska tradycja, czyli Buffalo Racing Festival

Napisał  Paź 06, 2017

Każdy kraj i region posiada swoją odrębną kulturę i tradycyję. Wiele obyczajów wydaje nam się być dziwacznych, inne zabawne, a jeszcze inne po prostu nas szokują. Zdecydowana większość z nich cechuje się jednak dużą oryginalnością.

Bez wątpienia jest tak w przypadku corocznych wyścigów bawołów, które kilka dni temu odbyły się w tajlandzkiej prowincji Chonburi. Buffalo Racing Festival jest jednym z najbardziej znanych festiwali w Tajlandii i odbywa się już od ponad 100 lat.

Bawoły z pozoru wydają się być bardzo spokojne i w żaden sposób nie pasują do zwierząt, które mogłyby brać udział w wyścigach.

Jak dobrze wiemy, pozory mogą jednak mylić i podobnie jest w tym przypadku.

Wraz z końcem zbiorów ryżu i okresu buddyjskiego postu, który przypada zazwyczaj na październik i listopad, prowincja Chonburi staje się areną prawdziwej sportowej rywalizacji, w której główną rolę odgrywają bawoły i tajscy rolnicy.

Impreza została zainicjowana z myślą o wyrażeniu wdzięczności bawołom za pracę dla rolników przez cały rok.

Jeźdzcy i zwierzęta przystrojeni są przeróżnymi wstążkami, kwiatami i innymi ozdobami, co dodatkowo podkreśla charakter wyścigu. 

Wyścigowi towarzyszy także szereg innych imprez, jak chociażby konkurs na najpiękniejszy strój dla bawołu czy wystawa produktów dotyczących bawolego zdrowia i utrzymania tego zwierzęcia.

Dużym zainteresowaniem cieszy się też wybór najpiękniejszych kobiet w konkursie Miss Farmer.

Jak widać, powiedzenie co kraj to obyczaj, ma w sobie ziarnko prawdy.

(rro) Krzysztof Przepióra

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama