SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

15.2°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Bizon-Track-Show - zacięta walka do ostatniego obrotu silnika fot. Bizon-Track-Show

Bizon-Track-Show - zacięta walka do ostatniego obrotu silnika

Napisał  Sty 09, 2018

Czy ciągniki rolnicze i sportowa rywalizacja mogą iść ze sobą w parze? Okazuje się, że tak.

Doskonałym potwierdzeniem tego jest Bizon-Track-Show, czyli nietypowy wyścig ciągników rolniczych, który od 15 lat nieprzerwanie odbywa się w Rosji na terenie obwodu rostowskiego.

Najlepsi operatorzy, tłumy kibiców i wielkie sportowe emocje sprawiają, że Bizon-Track-Show jest wydarzeniem znanym na całym świecie.

Pierwsza edycja imprezy odbyła się w 2002 roku w obwodzie rostowskim i na przestrzeni lat zyskała ogromną rzesze fanów. Zainteresowanie wyścigiem ciągników rolniczych porównywalne jest do tego, jakie generują mecze piłki nożnej - podczas ostatniej, jubileuszowej edycji na trybunach zasiadło około 40 tysięcy widzów.

Uczestniczący zmagań pochodzą z całego kraju: obwód swierdłowski, obwód moskiewski i oczywiście reprezentanci obwodu rostowskiego.

Rywalizacja polega na jak najszybszym pokonaniu trasy pełnej nierówności, ostrych zakrętów, trampolin, wody i błota. Wyścigi ciągników to zacięta i nieprzewidywalna walka, w której największym błędem jaki można popełnić, jest dać wyprzedzić się przeciwnikowi.

Dachowania, uszkodzone koła i silniki odmawiające posłuszeństwa - to wszystko jest tutaj na porządku dziennym.

(rw) Krzysztof Przepióra

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama