4.2°C

partnerzy:

reklama
1/20

Rolnicy oddali hołd zmarłemu koledze. 175 maszyn wzięło udział w rajdzie ciągników

Napisał  Mar 13, 2018

175 ciągników rolniczych i kilka tysięcy funtów, które zostały przeznaczone na wsparcie dla pogotowia lotniczego. Brytyjscy rolnicy w wyjątkowy sposób oddali hołd swojemu zmarłemu koledze, organizując rajd charytatywny z udziałem traktorów.

Impreza została zorganizowana ku pamięci Michaela Spinka, 24-letniego hodowcy bydła mlecznego, który zginał w wypadku samochodowym w styczniu 2017 roku podczas pracy w Nowej Zelandii.

Pomysłodawcami rajdu, który odbył się w niedzielę 11 marca są przedstawiciele stowarzyszenia Young Farmers Club w Knaresborough, do którego należał Spink.

Przejazd ciągników rozpoczął się około godziny 9 rano i obejmował następujące miejscowości: Burton Leonard, Markington, Bishop Thornton, Warsill, Smelthouses i Wilsill. Setki sympatyków ustawiły się na ulicach, aby wspierać rolników na trasie.

– Mike był naprawdę dobrym kumplem. Wszyscy bardzo za nim tęsknimy. Mike był członkiem Knaresborough YFC odkąd skończył 10 lat. Wiele lat temu zrobiliśmy podobny rajd z udziałem małych ciągników. Jego celem była organizacja kolejnych wydarzeń, więc jako hołd dla niego, postanowiliśmy w zeszłym roku zorganizować rajd z udziałem nieco większych ciągników. W tym roku są jeszcze większe – powiedział James Parker, inżynier rolnictwa precyzyjnego i członek Knaresborough YFC.

Zeszłoroczne wydarzenie przyciągnęło 122 ciągniki i pozwoliło zebrać ponad 8 000 funtów na rzecz pogotowia lotniczego.

Organizatorzy mają nadzieję, że tegoroczne wydarzenie przyniesie ponad 10 000 funtów na tę samą akcję charytatywną i planują podobną imprezę w kolejnym roku.

(rw) Krzysztof Przepióra, Harrogate Informer

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail