24.4°C

partnerzy:

reklama
1/2

Wszędołaz na każde warunki terenowe

Napisał  Maj 29, 2018

Nowoczesny rolnik nie musi obawiać się pogody, by dotrzeć w każdy zakątek swojego gospodarstwa. Przez głębokie bruzdy, przez błota, czy nawet przez zalane wodą pole w czasie podtopienia czy powodzi może przejechać wszędołazem- kołowym lub gąsienicowym.

Takie właśnie pojazdy oferują Rosjanie, i dedykują je osobom spędzającym aktywnie czas w terenie. Użytkownikami wszędołazów mogą być myśliwi, leśnicy, fotografowie, ale też rolnicyTakie pojazdy są też oferowane w Polsce, przez firmę East Tracked z Tych, a niedawno były prezentowane na targach motoryzacyjnych w Poznaniu.

Gąsienicowy wszędołaz Tinger C500, przypomina skrzyżowanie quada z czołgiem: ten pojazd, który z łatwością przejedzie zaśnieżone bezdroża, błota i bagna, tereny górzyste, a jeśli będzie trzeba – to pokona też strumień, rzekę, lub jezioro.

W razie potrzeby można nim nie tylko jeździć na wycieczki, ale również zatrudnić go przy odśnieżaniu, zadaniach militarnych (w Rosji używa go m.in. straż graniczna), porządkowych, czy w firmach komunalnych. Może być wykorzystany do przewożenia ładunków w trudnym terenie, transportu osób, odśnieżania prac budowlanych, ogrodniczych i rolniczych.

Tym samym nie trzeba wyprowadzać i uruchamiać ciągnika, by dojechać przez błoto na drugi koniec pola, a wystarczy sięgnąć po pojazd wielkości wspomnianego quada, lub niewiele większy!

Jak zapewniają Rosjanie, wszędołaz radzi sobie z każdym terenem, także zaśnieżonym, bez problemu, dzięki trwałym i przyczepnym gąsienicom. Napęd 8x8, ładowność do 700 kg. Wszędołaz może być używany jako kabriolet, ale też można mu zabudować kabinę kierowcy i pasażerów. Wówczas oprócz bagażnika z przodu i z tyłu pojazdu, jako przestrzeni ładunkowej można używać dachu pojazdu.  

Pojazd występuje też w wersji ośmiokołowej, bez gąsienic, Jako kołowy pojazd 8x8 ATV Tinger Armor W8 zapewnić ma komfortową jazdę na każdej drodze, w każdych warunkach pogodowych, niezależnie od pory roku. Rosjanie autentycznie zachwalają Tingera ośmiokołowego jako idealny pojazd dla potrzeb rolnictwa, kompaktowy, stabilny i bezpieczny w prowadzeniu.

(rmo) Paweł Okoński

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama