4.2°C

partnerzy:

reklama
1/11

Jak zachować świeżość i smak owoców sezonowych?

Napisał  Cze 12, 2018

Każdego roku wraz ze zbliżającym się latem z utęsknieniem oczekujemy na ten wspaniały okres, kiedy pojawiają się smaczne i zdrowe owoce sezonowe.

Uwielbiamy truskawki, czereśnie, wiśnie, śliwki, borówki, jagody, maliny jeżyny i wiele innych owoców, które poza walorami smakowymi i odżywczymi, zawierają również wiele potrzebnych dla organizmu człowieka witamin.

Smaki lata kiedy tylko zechcesz

Zawsze, gdy kończy się sezon na te owoce, część z nich poddajemy głębokiemu mrożeniu w zamrażarce. Zastanawiamy się wtedy jak sprawić, aby po rozmrożeniu były tak smaczne i aromatyczne, jak zaraz po zbiorze.

Zachowaj smak i aromat

Na rynku dostępne są urządzenia do pakowania próżniowego, dzięki którym można cieszyć się świeżością, aromatem i smakiem owoców, wtedy, gdy mamy na to ochotę, a nie tylko podczas sezonowych zbiorów.

Dzięki pakowaniu próżniowemu produkty spożywcze nie wchłaniają innych aromatów i w odróżnieniu od innych sposobów pakowania, możemy przechowywać je dłużej i chronić przed bakteriami.

Jednym z czołowych producentów takich systemów przechowywania żywności jest FoodSaver®.

Pojemniki FoodSaver Fresh zaprojektowano w taki sposób, aby wyrzucanie żywności zostało ograniczone do absolutnego minimum, ułatwią też przechowanie posiłków. Pomagają one w zachowaniu świeżości żywności w lodówce lub spiżarni dłużej niż pozwalają na to tradycyjne metody przechowywania.

Jeśli chcesz zachować świeżość żywności na dłuższy czas, możesz to zrobić również za pomocą zapinanych torebek zachowujących świeżość żywności czy przekąsek na dłuższy czas, a jednocześnie zapewniają łatwą dostępność i nieograniczoną możliwość wielokrotnego użytku.

W każdym gospodarstwie pojawia się potrzeba pakowania oraz przechowania warzyw i owoców, tak, aby można po nie sięgnąć za kilka, czy też kilkanaście dni. W takim przypadku przydatne okażą się worki i folie do pakowania próżniowego FoodSaver@.

Stosując folie i worki do pakowania żywności można bezproblemowo przechowywać warzywa i owoce, również te miękkie. Wybrane urządzenia FoodSaver@ mają opcję pulsacyjną, dzięki której produkty te zachowają również swój kształt i nie ma ryzyka ich zgniecenia.

Zapinane torebki FoodSaver będą doskonałe do krótkotrwałego przechowywania. Zaprojektowano je tak, by ich użycie było proste i szybkie. Można je myć po każdym użyciu, co czyni je ekonomicznymi i ekologicznymi.

Oszczędzaj i korzystaj

Nie musisz wyrzucać resztek posiłków i niewykorzystanych składników. Nasze zapinane torebki, będą utrzymywać świeżość dłużej, aż do kolejnego posiłku.

Są idealne do zapakowania suchego prowiantu, np. na całodzienną pracę w polu. Szczególnie korzystne okażą się podczas żniw, kiedy od świtu do zmierzchu jesteśmy poza domem. Warto wtedy zabrać zabrać świeży posiłek ze sobą.

Mrożenie i gotowanie na parze

Worki do mrożenia pozwalają na utrzymanie żywności w świeżości nawet do pięciu razy dłużej. Worki te pozwalają również na gotowanie na gotowanie na parze oraz w kuchence mikrofalowej!

Jak to działa?

Tak naprawdę system FoodSaver Fresh powoduje usunięcie całego powietrza z pojemników, przez co chronimy żywność przed zepsuciem.

Pojemniki są odporne na pęknięcia, plamy i zapachy. Można je myć w zmywarce do naczyń oraz używać w kuchence mikrofalowej. Kształt pojemników pozwala układać je jeden na drugim, co ułatwia przechowywanie w lodówce.

Nie marnuj żywności

Jeśli nie wszystko zostało zjedzone to właśnie dzięki systemowi próżniowego pakowania żywności możesz porcjować żywność i przechowywać ją w lodówce, zamrażarce czy spiżarni. Przechowuj ją w specjalnie zaprojektowanych do tego workach, foliach czy też pojemnikach.


(rzd) Anna Kamińska

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail