-1.4°C

1/5

Przyjechali traktorem ze Szwajcarii na mundial w Rosji

Napisał  Cze 23, 2018

Trzech kibiców ze Szwajcarii przebyło traktorem dystans 1800 kilometrów ze Szwajcarii do Kaliningradu na mecz Pucharu Świata Serbii ze Szwajcarią.

Podróż rozpoczęła się 9 czerwca od góry Rigi w centralnej Szwajcarii. Rigi jest położona w Alpach Zachodnich i ma aż 1797 metrów nad poziomem morza, m.in. ze względu na swoje malownicze położenie jest też nazywana Królową Gór.

Poza chęcią dotarcia na mundial nietypowym środkiem transportu, kibicom przyświeca cel charytatywny – chcą zebrać pieniądze dla dzieci potrzebujących wsparcia. Jak informują na swoim kanale YouTube, do tej pory udało się zebrać na ten cel ponad 12 900 €.

TRAKTOREM NA MUNDIAL W ROSJI ROZRYWKA PORTAL ROLNICZY OKIEM ROLNIKA 4

Jak informuje Josef Wyer, jeden z fanów piłki nożnej jadących na mecz w Obwodzie Kaliningradzkim, mając ponad 10 dni na dojechania do celu (mecz odbył się 22 czerwca), mogli pozwolić sobie na maksymalnie 6 godzin jazdy dziennie. Spowodowane to było też wiekiem ciągnika, który mógłby nie wytrzymać zbytniego forsowania.

Pojazd, którym wybrali się na mundial kibice, to ciągnik rolniczy marki Buehrer, wyprodukowany w 1964 roku, porusza się ze średnią prędkością ok. 30 km na godzinę. Maszyna będzie musiała poradzić sobie również z drogą powrotną.

Jak informuje Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna, traktorem do odprawy granicznej podjechał 55-letni obywatel Szwajcarii. Towarzyszyło mu dwóch rodaków w wieku 55 i 68 lat, jadących za nim busem.

Szwajcaria wygrała wczorajszy mecz z Serbią 2:1, więc wsparcie kibiców okazało się bardzo skuteczne.

(rro) Paweł Pąk / YouTube (Ruptly), KAS Olsztyn, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama