10.3°C

1/8

Kobieta na wsi: „W naszych sercach polska ziemia”

Napisał  Wrz 02, 2018

– Dzięki 17 kobietom -„Uliniankom", które wyrażają chęć prężnego działania, możemy udowodnić jak wiele rzeczy możemy zrobić, właśnie dzięki wspólnym siłom – mówi Monika Kyzioł z KGW Ulinianki.

- Naszym celem jest łączenie i angażowanie mieszkańców do wspólnego działania przejawiającego się w organizowaniu spotkań, imprez, wspólnych prac w naszym sołectwie, które korzystnie wpływają na relacje między mieszkańcami – dodaje z dumą.

Aktualny wieniec dożynkowy, który Panie z KGW Ulinianki z Uliny Wielkiej (gm. Gołcza, woj. małopolskie) robiły przez tydzień na Dożynki województwa Małopolskiego w Radziszowie, zdobył tam główną nagrodę w kategorii „wieniec współczesny”. W tym roku w związku ze 100-leciem odzyskania przez Polskę niepodległości, pojawił się akcent patriotyczny.

Wieniec przygotowywuje ok 15 osób, zajmuje to tydzień czasu. Wcześniej zbierane są kłosy zbóż i suszone, żeby miały piękną barwę.

- Wygraliśmy! Mamy najpiękniejszy wieniec dożynkowy w Małopolsce! Nie wierzymy!? „W naszych sercach polska ziemia” – tak swoją radość, niedowierzanie i dumę wyrażały Ulinianki w mediach społecznościowych – komisja konkursowa doceniła przede wszystkim nawiązanie do historii, połączenie tradycji z nowoczesnością, mechanizm obrotowy wieńca oraz nowoczesne media - czyli naszą prezentację wieńca! Cieszymy się niezmiernie i dzielimy się z Wami Naszą Radością! – podsumowały Panie z KGW Ulinianki.

- Obok „Ulinianek” w sąsiedniej miejscowości, w Ulinie Małej działa KGW „Jarzębinki”, ktore mimo, iż są młodym kołem organizują różne integracyjne spotkania dla Mieszkańców, na przykład Biesiady przy akordeonie i ognisku – dodaje Monika Kyzioł.

(rr) Paweł Pąk

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama