logowanie rejestracja

Zaloguj się na swoje konto

Nazwa użytkownika *
Hasło *
Zapamiętaj mnie

Utwórz konto

Pola wymagane są oznaczone gwiazdką (*).
Nazwa *
Nazwa użytkownika *
Hasło *
Powtórz hasło *
E-mail *
Powtórz e-mail *
Captcha *

16.3°C

1/3

Rolnik oddał hołd polskim bohaterom

Napisał  Wrz 06, 2018

26-letni Andrzej z województwa łódzkiego w niezwykły sposób uczcił pamięć bohaterów Warszawy z 1944 roku. Młody rolnik wykonał na swoim polu ogromny symbol Polski Walczącej. Jak tłumaczy, w jego rodzinie byli również powstańcy.

O nietypowym pomyśle na uczczenie bohaterów stolicy z 1944 roku donosi portal Wirtualna Polska. Pan Andrzej wpadł na niego w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego 1 sierpnia. Chciał uczestniczyć tego dnia w oficjalnych uroczystościach w Warszawie, ale nie miał takiej możliwości – w gospodarstwie zatrzymały go żniwa.

- Gdy kiedyś wyjechał na kilkanaście godzin z grupą rekonstrukcyjną i zostawił zwierzęta same, 500-kilogramowy byk warty majątek zaplątał się w łańcuchy i zdechł – czytamy w artykule Wirtualnej Polski.

Postanowił więc upamiętnić poległych powstańców w inny sposób: na swoim polu wykonał imponujący symbol litery „P” z kotwicą i pamiętną datą 1944. Kogo pan Andrzej chciał uczcić? Na pytanie dziennikarza Wirtualnej Polski młody gospodarz odpowiada, że „wszystkich, którzy ryzykowali swoim życiem. W mojej rodzinie też byli Powstańcy”.

Pan Andrzej pracuje na roli odkąd skończył 14 lat. Wówczas w wypadku zginęli jego tata i siostra. Postanowił więc, że praca jego rodziców i dziadków nie może pójść na marne i przejął gospodarstwo.

(rpf) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: wp.pl

reklama