16.3°C

partnerzy:

reklama
Dynia o wadze… żubra? fotolia

Dynia o wadze… żubra?

Napisał  Paź 17, 2018

Dynia o wadze prawie 950 kg zwyciężyła w tegorocznym konkursie podczas Festiwalu Żniw w Minnesocie w Stanach Zjednoczonych. Ten imponujący okaz może dorównać wagą… dorosłemu żubrowi!

Dynia to główny motyw Festiwalu Żniw odbywającego się w Stillwater w stanie Minnesota, położonym w środkowo-zachodniej części Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej. Lokalni mieszkańcy, zajmujący się uprawą dyni zjeżdżają się na tę imprezę po to, aby wspólnie świętować, piec potrawy, organizować różne konkursy i zawody.

 – Lokalni mieszkańcy celebrują zakończenie zbiorów, piekąc i dekorując dynie oraz przygotowując z niej potrawy z dodatkiem chilli. Można również degustować regionalne piwa i wina – informuje na swojej stronie portal TVN24.pl.

Również w tym roku okoliczni rolnicy prezentowali na festiwalu zebrane przez siebie dynie. Średnia waga tych okazów wynosiła około 680 kilogramów. Jednak zwyciężczyni konkursu na największą dynię znacznie wyprzedziła swoje konkurentki – ważyła bowiem prawie 950 kilogramów! To waga o około 10 kg wyższa od tej, którą pochwalić się mogła zeszłoroczna laureatka tego konkursu. Do rolnika, któremu udało się wyhodować największą dynię trafiła nagroda w wysokości 5 tys. dolarów.

(rro) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: TVN24/tvnmeteo

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail

Slide thumbnail

Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama