fbpx
Pomóż stworzyć kanon kuchni polskiej fotolia

Pomóż stworzyć kanon kuchni polskiej

Napisał  Lis 27, 2018

Ministerstwo rolnictwa zamierza opracować „Kanon kuchni polskiej”/”Polskiego dziedzictwa kulinarnego”. Celem projektu jest określenie tradycyjnych cech i przepisów kuchni polskiej oraz zaprezentowanie jej bogactwa smaków. Wszystko po to, aby ułatwić promocję naszej żywności. Co zrobić, aby włączyć się w projekt?

Resort rolnictwa chce, aby „Kanon kuchni polskiej” stał się punktem odniesienia nie tylko dla szefów kuchni i restauratorów, ale również naszych placówek dyplomatycznych oraz wszystkich tych, którzy będą chcieli włączyć się w promocję krajowej żywności. Jak przekonuje ministerstwo, kuchnie narodowe są elementem polityki wielu krajów i istotnie ożywiają eksport produktów rolnych. Zapewnienie jednolitego i spójnego przekazu jest tutaj kluczowe.

- Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę to wyjątkowa okazja, aby rozpocząć nowy rozdział w popularyzacji polskiej żywności na świecie. Prowadzone konsultacje i rozmowy wykazały, iż dotychczas realizowane działania powinny zostać uzupełnione i rozszerzone. Promocja produktów z Polski powinna również szeroko obejmować kuchnię narodową, naszego narodowego kulinarnego dziedzictwa – informuje ministerstwo rolnictwa.

Jak można włączyć się w ten projekt? Aby to zrobić, należy do 15 grudnia tego roku przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. propozycje potraw, które powinny znaleźć się w przygotowywanej publikacji.

(rzd) Elżbieta Mikołajczyk / Źródło: MRiRW 

Udostępnij: