fbpx
Coraz popularniejsze kamery samochodowe fotolia

Coraz popularniejsze kamery samochodowe

Napisał  Mar 16, 2022

Kamery samochodowe (wideorejestratory) są coraz częściej montowane w samochodach. Zwolenników ich posiadania przybywa ze względu na możliwość rejestrowania różnych nietypowych sytuacji na drogach, co potwierdza wzrastająca liczba odtwarzanych filmów z tras w internecie.

W wielu przypadkach nagranie z kamery stanowi dowód dla policji lub ubezpieczyciela.

Co może kamera samochodowa?

Obecnie na rynku znajduje się szeroka oferta kamer samochodowych, wyposażonych w wiele dodatkowych opcji i udogodnień. Ich rozpiętość cenowa również jest znaczna. Na co warto zwrócić uwagę decydując się na zakup takiej kamery.

Przede wszystkim na rozdzielczość, którą oferuje dany model. Pamiętajmy, że im wyższa rozdzielczość, tym lepsza jakość obrazu. Obecnie coraz więcej modeli posiada rozdzielczość 2304x1296 p, zwane też często jako Super HD, Super Full HD lub Ultra HD. Rozdzielczość na tym poziomie jest w stanie zapewnić czytelność nagrania nawet w gorszych warunkach pogodowych czy oświetleniowych.

Kolejna rzecz, którą warto wziąć pod uwagę to maksymalna pojemność karty pamięci. Na karcie 16GB mieści się średnio dwugodzinny zapis i jest to absolutne minimum. Zdecydowanie lepiej wybrać urządzenie z kartą pamięci 32GB – w ten sposób zminimalizujemy ryzyko nadpisania nagrania.

Dobrze sprawdzić również kąt widzenia obiektywu, który powinien być jak najszerszy tak, by objąć swym zasięgiem obydwa pasy jezdni. Rozsądne minimum to 120 stopni.

W ofercie kamer samochodowych można znaleźć szereg dodatkowych udogodnień, takich jak GPS, wbudowany aparat fotograficzny czy „czarna skrzynka” (zapis prędkości, kierunku, wstrząsów działających na auto).

Otrzymujemy zapytania i sugestie od użytkowników i sympatyków naszego portalu rolniczego. Temat wideorejetratorów opisaliśmy po e-mailu od pani Agnieszki z Kalisza, która przekazała nagranie ze swojej kamery gospodarzowi, którego ciągnik został uszkodzony podczas postoju na poboczu a sprawca zdarzenia zbiegł. Można śmiało stwierdzić, że kamera samochodowa to sympatyczny i przydatny w różnych sytuacjach gadżet.

Może nie jest to technika rolnicza interesująca rolników najbardziej, ale praktycznie każdy gospodarz jeździ również samochodem, więc warto zainwestować w taki sprzęt, którego ceny zaczynają się już od 200-300 zł.

(rem) pp / We współpracy z Eltrox.pl

Udostępnij:

1 komentarz

  • bartosz
    Link do komentarza bartosz czwartek, 05 maj 2022 21:13

    kamerka dobra sprawa mozna nagrywac co sie dzieje i dla policji moze się okazac przydatne jako dowod jakby co sie dzialo

Skomentuj