23.4°C

Który kolor samochodu najlepszy dla rolnika?

Napisał  Cze 13, 2020

Kolor lakieru jest dla wielu z nas istotny przy kupnie wymarzonego auta. Dla mieszkańca wsi, prowadzącego gospodarstwo rolne, dodatkowym kryterium będzie cel użytkowania auta. 

Inaczej do kwestii wyglądu pojazdu podchodzimy gdy mamy zamiar nabyć auto służące do pracy, wtedy myślimy o kolorze „nie brudzącym się”, w rzeczywistości chodzi o lakier, na którym nie widać mocno brudu. Efekt jest taki, że tak naprawdę samochód nie jest zbyt często myty, co ma niestety opłakane skutki i po prostu straszy na drodze.

Modna biel
Podejście zmienia się, gdy kupujemy pojazd dla rodziny. Według firmy Axalta, publikującej co roku raport na temat popularności kolorów lakierów samochodowych, po raz kolejny z rzędu wygrywa kolor biały. Od roku 2011 biel cały czas zyskuje na popularności (od 2011 roku, gdy wyprzedziła kolor srebrny). Z tegorocznego, opublikowanego po raz 63 raportu, dowiadujemy się, że kolor biały ma najwyższą pozycję na świecie.

Światowe trendy
Tak naprawdę wygrywa to, co lubimy w połączeniu z tym, co modne. Bilans jest taki, że w ostatnich latach najczęściej wybierany jest kolor biały i perłowy biały – wygrywa we wszystkich rankingach. Drugie miejsce zajmuje kolor czarny, trzecie srebrny. Kolejne miejsca to: 4 - szary, 5 - czerwony, 6 - niebieski, 7 - beżowy, 8 - złoty, 9 - zielony.

Bezpieczeństwo bardzo ważne
Jeśli ważne są dla nas względy bezpieczeństwa, to powinniśmy pamiętać m.in. o tym, że tak naprawdę dobrze widoczny w dzień kolor czerwony nocą wygląda jak czarny. Ale to nie problem – pozostają nam do wyboru krzykliwy pomarańczowy czy też żółty.

Biała limuzyna nie tylko do ślubu
Faktem pozostaje, że kolor biały jest wybierany zarówno przy kupnie aut kompaktowych, klasy średniej jak i zyskujących coraz większą popularność samochodów typu SUV. Zaskakuje to, że nawet zamawiane do tej pory głównie w kolorze czarnym limuzyny, coraz częściej mają lakier również w kolorze białym. Jeszcze kilka lat temu nie do przyjęcia był fakt, że najwięcej jeżdżących samochodów może mieć kolor kojarzony najczęściej z autami służbowymi w firmach. Już teraz jesteśmy ciekawi czy ta tendencja utrzyma się w kolejnych latach.

Portal rolniczy www.okiemrolnika.pl to informacje z zakresu rolictwa ale również te dotyczące życia na wsi i spraw osób prowadzących gospodarstwa rolne. Zapraszamy do zapoznania się z wiadomościami rolniczymi z następujących dziedzin rolnictwa: technika rolnicza, uprawa, zwierzęta (trzoda chlewna i bydło mleczne oraz mięsne), prawo i finanse oraz „więcej niż rolnictwo...”.

fot. Paweł Pąk

1 komentarz

reklama