SYN CarialStar screening 1920x1080 big kopia

27.9°C

partnerzy:

reklama

syngenta neu

reklama
Krótkofalówki przydatne w gospodarstwie fotolia

Krótkofalówki przydatne w gospodarstwie

Napisał  Lis 13, 2017

Podczas prac gospodarskich wykorzystujemy zazwyczaj telefony komórkowe. Połączenia stały się tanie, więc chętnie korzystamy z nich, ułatwiając sobie w ten sposób komunikację. Jednak w pewnych sytuacjach lepszym rozwiązaniem mogą okazać się krótkofalówki, zwłaszcza gdy konieczna jest częsta wymiana informacji.

Stały kontakt przydaje się na przykład podczas żniw, chociażby między operatorami kombajnu i ciągnika. W takiej sytuacji warto rozważyć zakup krótkofalówki, tym bardziej, że jest to jedyny koszt jaki ponosimy. Rozmowy nic nas już nie kosztują i nie musimy skupiać uwagi na wybieraniu numeru w celu połączenia się z drugą osobą, co z pewnością jest bardziej komfortowe i bezpieczne, pomimo że rozmowy nie będą tak dobrej jakości jak przez telefon.

Na rynku dostępnych jest sporo modeli radiotelefonów typu PMR, a ich zakup nie wiąże się z dużym wydatkiem. Zestaw można nabyć już za około 100 zł., jednak decydując się na zakup warto zwrócić uwagę na zasięg krótkofalówki – im większy, tym większa szansa rozmowy na dłuższą odległość. Pamiętajmy, że deklarowany przez producenta zasięg może różnić się od realnego. Wpływ na przekaz sygnału mają z pewnością warunki atmosferyczne, ukształtowanie terenu czy ewentualne zabudowania mogące zakłócać sygnał.

Pomimo pewnych ograniczeń krótkofalówki są dobrym i tanim rozwiązaniem w przypadku porozumiewania się na odległość kilkuset metrów, co zwykle wystarcza przy pracach w gospodarstwie. Może warto więc skorzystać z tych udogodnień i płacić niższe rachunki za telefon.

(rem)

reklama
reklama
reklama
reklama reklama reklama reklama reklama