Najlepsze domowe sposoby na kaca fotolia

Najlepsze domowe sposoby na kaca

Napisał  Kwi 21, 2018

Są naturalne, w zasięgu ręki, a przy tym tak samo skuteczne jak specyfiki apteczne. Warto z nich skorzystać, aby szybko poczuć się lepiej po suto zakrapianej imprezie.

Alkohol odwadnia organizm i wypłukuje z niego witaminy i minerały, zwłaszcza witaminę C, przez co po wypiciu alkoholu w większych ilościach nie jest nam obce uczucie „suszenia” i ochoty, aby sięgnąć po coś kwaśnego. Kacowi często towarzyszy również ból głowy, mdłości i drżenie rąk. To nasz organizm domaga się uzupełnienia płynów oraz witamin. Warto sobie pomóc, sięgając po produkty dostępne w każdym domu.

Buraki, a jeszcze lepiej kwas buraczany szybko uzupełni niedobór witamin i minerałów. Dodatkowo skróci czas wypłukiwania się toksyn z organizmu. Zamiast soku z kiszonych buraków można wypić wyciśnięty sok ze świeżego buraka z dodatkiem jabłka i cytryny. Najlepiej spożywać go po pół szklanki trzy razy dziennie. Pamiętajmy, że sok z buraka jest dość ciężkostrawny, więc pijmy go powoli.

Sok z kiszonej kapusty ze względu na dużą zawartość witaminy C znakomicie zakwasza organizm, uzupełnia niedobór potasu, żelaza i wapnia, a także szybko gasi pragnienie. Dodatkowo dzięki bakteriom probiotycznym zawartym w soku pomaga odzyskać równowagę flory bakteryjnej jelit.

Sok z pomidorów dostarcza głównie dużo potasu, co działa wspomagająco przy drżeniu rąk czy kołataniu serca – objawów niekiedy towarzyszących nadużyciu alkoholu. Pozytywnie wpływa na funkcjonowanie układu nerwowego i reguluje rytm serca.

Miód z cytryną, a dokładnie łyżka miodu i wyciśnięta cytryna uzupełniona letnią wodą. Mikstura wzmacnia, dostarcza witaminy C, a miód dzięki zawartości fruktozy oczyszcza organizm z toksyn i wspomaga metabolizm.

Mięta i piołun sprawdzają się w łagodzeniu mdłości, odtruwają organizm. Przy zatruciu alkoholem warto zaparzyć zioło piołunu (10 g ziela + pół szklanki wrzątku) i pić dwa razy dziennie.

(rzd) Julianna Makowska

reklama reklama reklama reklama reklama