fbpx
Konkurs świąteczny – „Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków” fot. NIKiDW

Konkurs świąteczny – „Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków”

Napisał  Mar 20, 2021

Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi ogłasza nowy konkurs „Wielkanocna Rewia Palm i Koszyczków”. Inicjatywa skierowana jest do wszystkich, którzy kultywują tradycje i własnoręcznie wykonują Palmy Wielkanocne i ozdabiają koszyczki.

Aby wziąć udział w konkursie wystarczy sfotografować efekt swojej pracy i przesłać mailem do Instytutu. Na zwycięzców czekają nagrody.

Zarówno tworzenie palm jak i przygotowywanie do święcenia pokarmów są obecne w naszym kraju praktycznie od początków chrześcijaństwa. W tym roku po raz kolejny Święta Wielkanocne będą nieco inne niż zwykle. Wciąż będzie nam towarzyszył lęk o zdrowie własne i najbliższych osób.

Warto jednak pamiętać, że Wielkanoc to czas odrodzenia, nowej nadziei i zwycięstwa dobra nad złem i życia nad śmiercią. W tych trudniejszych czasach Narodowy Instytut Kultury i Dziedzictwa Wsi zachęca do pogłębiania wiedzy na temat symboliki palm i koszyczków i wzięcia udziału w nowym konkursie.

Zgłoszenia według zasad opisanych w regulaminie można nadsyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 9 kwietnia 2021.

Więcej informacji, regulamin i formularz konkursowy można znaleźć na stronie Organizatora: www.nikidw.edu.pl

(rpf) kp / Źródło: NIKiDW

Udostępnij:

Skomentuj