fbpx
Wydrukuj tę stronę
Przykładowe CV - Jak napisać profesjonalne CV? fot, Adobe Stock

Przykładowe CV - Jak napisać profesjonalne CV?

Napisał  Lip 06, 2022

Chcesz napisać CV i nie wiesz od czego zacząć? Zastanawiasz się, co powinno zawierać i jak powinno wyglądać? Dowiedz się o czym i jak pisać oraz na co zwrócić szczególną uwagę. Sprawdź przykładowe Curriculum Vitae i zwiększ swoje szanse w procesie rekrutacji. / materiał partnera

Od czego zacząć pisanie CV?

Cirriculum Vitae to kluczowy dokument w procesie rekrutacji nowych pracowników. To wizytówka na podstawie której rekruter ocenia Twoje „być albo nie być” w organizacji. Wysyłając swoje CV pracodawcy musisz mieć pewność, że jest profesjonalne, estetyczne, a jednocześnie wyróżniające się pośród setki innych.

Przed przystąpieniem do pisania CV warto zadać sobie pytania: - Czego oczekuje ode mnie pracodawca?- Co mnie wyróżnia?

Ważne, żeby CV zawierało jedynie prawdziwe informacje. Naginanie faktów do oczekiwań i wymagań podanych w ofercie prędzej czy później wyjdzie na jaw.

Pierwszą rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę jest nagłówek wraz z danymi osobowymi. Informacje zawarte w tej sekcji CV muszą być aktualne i napisane w sposób schludny i przejrzysty. Sprawdź, czy podany numer telefonu i adres mailowy jest poprawny oraz czy masz wystarczająco miejsca na skrzynce mailowej. Przy okazji zwróć uwagę na wygląd swojego adresu. Najbardziej profesjonalnie wyglądają te utworzone z imienia i nazwiska.Warto także wyróżnić swoje imię i nazwisko (większą czcionką lub pogrubieniem). Pamiętaj, że nie musisz podawać swojego wieku oraz stanu cywilnego. 

Jak sprawnie i szybko napisać CV?

Od teraz pisanie CV nie musi kojarzyć się z wysiłkiem i poczuciem zmarnowanego czasu. Zrób to szybko i sprawnie, z pomocą dostępnych wzorów. Na szczęście czasy, kiedy w Internecie można było znaleźć jedynie jeden szablon odszedł do lamusa. Obecnie możesz znaleźć przykładowe CV dla takich zawodów jak: księgowy, asystent biurowy i administracyjny, sprzedawca, kasjer czy pracownik obsługi klienta. Możesz mieć pewność, że przykłady te stworzone są przez ekspertów. Dodatkowo znajdziesz tam informacje na temat tego jak wygląda konkurencja w danym zawodzie oraz konkretne wskazówki, które zwiększą atrakcyjność Twojego dotychczasowego CV.

(rpf) materiał partnera

Udostępnij: