fbpx
Przez bardzo długi czas na Słowacji i w Czechach wiatrówki marki Slavia, przykładowo modele 630 i 631, były uważane za najlepszej jakości i najbardziej niezawodne. fot. materiały partnera

Sprawdzone przez lata modele wiatrówek, na których zawsze można polegać

Napisał  Lip 08, 2022

Wiatrówki o energii pocisku do 17 dżuli są w Republice Słowackiej w wolnej sprzedaży dla osób powyżej 18 roku życia. Nie wymagają więc pozwolenia na broń, rejestracji na policji, dlatego są popularną bronią sportową, dzięki której można przyjemnie spędzać czas wolny i doskonalić swoje umiejętności strzeleckie w strzelaniu do celu. Przez bardzo długi czas na Słowacji i w Czechach wiatrówki marki Slavia, przykładowo modele 630 i 631, były uważane za najlepszej jakości i najbardziej niezawodne. / materiał partnera

Niestety, Česká Zbrojovka przed laty przerwała ich produkcję. Na rynku jednak znajdziesz także inne marki i modele wiatrówek, których jakość i niezawodność również zostały przetestowane przez długie lata i na rynku znajdują się bardzo długo ze względu na ich popularność. Przyjrzymy się, które modele można uznać za sprawdzone na przestrzeni lat.

Hämmerli 750 Hunter Force Combo

To klasyczna wiatrówka z lufą łamaną o kalibrze 4.5 mm (.177). Od wielu lat jest produkowana przez odnoszącą sukcesy niemiecką korporację. Sprzedawana jest w zestawie również z lunetą celowniczą o parametrach 4 x 32. Charakteryzuje się klasyczną kolbą drewnianą, długością całkowitą 1 105 mm, wagą 3 130 g i energią pocisku do 15 dżuli. Bezpiecznik ręczny znajduje się przed spustem. Celnik jest regulowany. Hammerli 750 Hunter Force to idealny wybór dla osób poszukujących wiatrówkę łamaną o tradycyjnym designie, które jest podobna do czeskich Slavii.  

Crosman 1077

Należy do kategorii wiatrówek zasilanych dwutlenkiem węgla zawartym w naboju. Crosman 1077 wyposażony jest w magazynek o pojemności 12 śrucin diabolo o kalibrze 4.5 mm (.177), czarną kolbę plastikową, celnik regulacyjny i bezpiecznik przeciwko niechcianemu strzałowi. Do broni można zainstalować lunetę celowniczą. Od wielu lat karabin cieszy się popularnością zwłaszcza wśród młodych strzelców, ze względu na to, że do karabinu wystarczy włożyć nabój + magazynek i następnie po prostu tylko naciskać spust. Jest to praktycznie półautomatyczna wiatrówka. Marka Crosman to jeden z producentów wiatrówek w Stanach Zjednoczonych odnoszących największe sukcesy.

Sig Sauer MCX

Półautomatyczna wiatrówka Sig Sauer MCX jest od wielu lat popularna głównie wśród strzelców, lubiących wiatrówki, imitujące design prawdziwych karabinów szturmowych lub karabinów samopowtarzalnych. Jest wyposażona w magazynek o pojemności 30 śrucin diabolo o kalibrze 4.5 mm (.177). Energię tej broni dostarcza dwutlenek węgla zawarty w wielkim naboju, który jest zainstalowany do kolby. Karabin posiada również rękojeść taktyczną dla bardziej stabilnego uchwytu i listwę montażową (22 mm), do której można zainstalować różne przyrządy celownicze, takie jak przykładowo kolimator lub lunetę celowniczą.

(rro) materiał partnera

Udostępnij:

1 komentarz

  • bartłomiej
    Link do komentarza bartłomiej wtorek, 12 lipiec 2022 21:31

    u dziadka zawsze była wiatrówka, jak przeglądam te nowe to one wyglądają jak prawdziwa broń

Skomentuj