fbpx
Odpowiednio dobrana karma dla psa lub kota to gwarancja zbilansowanego i zdrowego odżywiania pupila. fot. materiały partnera

Producenci karmy dla zwierząt – co mają do zaproponowania czworonogom?

Napisał  Lip 12, 2022

Psy i koty, tak jak człowiek, czują smaki słony, gorzki i kwaśny. Ponadto kubki smakowe znajdujące się psim języku są niezwykle wrażliwe na tłuszcze zwierzęce oraz na słodycz. Informacje te są szczególnie ważne z punktu widzenia producentów karmy dla zwierząt domowy. Dzięki temu mogą oni produkować pożywienie dla czworonogów, które jest pełne wartości odżywczych i atrakcyjne smakowo dla mruczących i szczekających pupili. / artykuł partnera

Dobry producent karmy dla psów i kotów – co go wyróżnia?

To, co znajduje się w misce twojego psa i kota, przekłada się bezpośrednio na ich zdrowie. Dlatego, kiedy robisz zakupy i wybierasz karmę dla swojego pupila bądź czujny i uważnie czytaj etykiety znajdujące się na opakowaniach.

Jeśli chcesz, aby twój zwierzak jadł to, co najlepsze, to przyjrzyj się temu, czy wybrany pokarm:

  • powstał z wysokiej jakości mięsa

Zarówno psy, jak i koty, to mięsożercy. Mimo że dodatkiem do karm dla tych zwierzaków mogą być warzywa, to jednak w karmie powinno znajdować się zdecydowanie więcej mięsa. Jeśli będzie go zbyt mało, to potrzeby żywieniowe zwierząt nie zostaną spełnione, co może skutkować pogorszeniem ich kondycji.

  • został wyprodukowany na bazie wysokiej jakości składników

W składzie karmy powinno znajdować się mięso pochodzące ze sprawdzonych, ekologicznych hodowli. Pamiętaj też, że im krótszy skład pokarmu dla psa i kota, tym lepiej – oznacza to, że taki produkt jest możliwie najmniej przetworzony i naturalny.

Producent naturalnej karmy dla zwierząt – co znajduje się w ofercie najlepszych firm?

Twój pupil nie jest skazany wyłącznie na jedzenie suchej karmy. Jeśli chcesz urozmaicić jego dietę i zaproponować mu nowe smaki, masz taką możliwość. Dziś niemal każdy producent karmy dla zwierząt domowych tworzy pełnoporcjowe smakołyki, które są przeznaczone zarówno dla psów, jak i kotów.

Pamiętaj też, że zdrowa psia i kocia dieta powinna się opierać na urozmaiconym menu. Zaleca się również, aby u zwierząt domowych stosować żywienie mieszane, czyli podawać im karmę mokrą i suchą. Są to odpowiednio zbilansowane posiłki, które dostarczą twojemu pupilowi energii, składników odżywczych i cennych witamin. Producentom karmy dla psów i kotów zależy na tym, aby miała ona atrakcyjny smak i zachęcającą konsystencję dla zwierząt.

Co ma do zaproponowania godny polecenia producent karmy dla psów?

Jedzenie dla psa ma zapewniać mu odpowiednią dawkę energii i podaż składników odżywczych. Jednak producenci karmy dla psów idą o krok dalej. Proponują oni czworonogom całe mnóstwo smakołyków. Są to m.in.

  • mokra karma w puszkach – powstaje ona często na bazie drobiu, wołowiny, ale też mięsa królika czy jagnięciny. Można znaleźć także produkty dla psów, które bazują na rybach – są one idealnym wyborem dla zwierzaków cierpiących na alergię na mięso;
  • mokra karma w słoiku –w składzie takiego pokarmu również znajduje się wysokiej jakości mięso, które zaspokaja potrzeby żywieniowe psa;
  • batony – to nieco większe opakowania, w których znajduje się karma tworzona z wyselekocjoanych kawałków mięsa.

Ponadto możesz wybrać specjalne „smaczki” dla swojego pupila. Nagrodą za dobre zachowanie mogą być kawałki suszonego mięsa albo gryzaki ze skóry zwierzęcej – takie, które ma swojej ofercie dobry producent karmy dla psów.

Producent karmy dla kotów – spośród jakich przysmaków możesz wybierać?

Uwielbiasz, gdy twój kot mruczy z zadowolenia? W takim razie możesz sprawić mu całe mnóstwo przyjemności, jeśli podasz mu wyborny koci smakołyk.

Zwierzęta te mogą i lubią jeść suchą karmę, jednak dzisiaj można raczyć te czworonogi prawdziwymi rarytasami. Kotu na pewno przypadnie do gustu mokra, mięsna lub rybna karma. Oprócz tego prawdziwą radość sprawią mu smakołyki-gryzaki, czyli np. suszone ryby, szprotki czy śledzie. Kot nie pogardzi też nieco twardszym, wysuszonym mięsem.

Twój zwierzak także zasługuje na to, co najlepsze – jego i twoje wymagania spełnią tylko najlepsi producenci karmy dla psów i kotów

Jeśli chcesz wybrać dobrą, sprawdzoną karmę dla psa lub kota, nie sugeruj się wyłącznie niską ceną. Za wysoką jakość trzeba nieco więcej zapłacić, ale idzie za tym zdecydowanie lepszy skład psiego czy kociego pokarmu.

Nigdy nie wybieraj taniej karmy, w której znajdują się sztuczne barwniki i aromaty. Unikaj też jak ognia jedzenia dla psa i kota ze zbożami w składzie. Zaufaj producentom naturalnej karmy, którzy tworzą swoje produkty z wyselekcjonowanych, wysokiej jakości składników.

(rw) artykuł partnera

Udostępnij:

Skomentuj