19.6°C

partnerzy:

reklama
Paweł Pąk

Paweł Pąk

Walka z afrykańskim pomorem świń nadal trwa w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w Belgii. Z chorobą walczą również Chiny.

Projekt ustawy o zmianie ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury został przyjęty przez Radę Ministrów.

Polska powinna specjalizować się w produkcji żywności wysokiej jakości, to dla nas wielka szansa – twierdzi szef resortu rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Jego zdaniem polscy rolnicy powinni postawić na produkty regionalne, tradycyjne i ekologiczne, ponieważ nie mamy takiego potencjału, żeby konkurować na świecie pod względem skali produkcji.

Resort rolnictwa poinformował o przedłużeniu do 16 listopada terminu składania wniosków o udzielenie pomocy przez producentów rolnych, w których gospodarstwach wystąpiły szkody spowodowane w tym roku suszą lub powodzią, które objęły co najmniej 30% danej uprawy.

Jak informuje ARiMR, rolnicy otrzymali już 1,6 mld zł zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich. Pieniądze trafiły do 509 tys. rolników. Agencja wypłaca również odszkodowania suszowe – na konta gospodarzy wpłynęło już 600 mln zł

Polska wieprzowina z 16 zakładów wraca bez ograniczeń na amerykański rynek – informuje minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Pozostałe 3 zakłady mogą wysyłać jedynie przetworzone produkty termiczne z mięsa wieprzowego.

Po pomyślnym rozpoczęciu współpracy w Niemczech, Kramp i John Deere rozszerzają swoje strategiczne partnerstwo na wszystkie kraje europejskie. W 2019 r. współpraca obu firm obejmie rynek polski, francuski, portugalski i hiszpański, a w kolejnych etapach także pozostałe kraje Europy.

3-3,5 mln ton ziarna – tyle zdaniem Polskiego Związku Producentów Roślin Zbożowych wyniosą tegoroczne zbiory kukurydzy. Kukurydziane żniwa są już na finiszu. Plony są zróżnicowane, jednak w wielu gospodarstwach - niższe niż rok temu. Gdzie straty są największe?

Najnowsze filmy

Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
Slide thumbnail
reklama reklama