REKLAMA

Wielkopolska: ponad dwanaście godzin ratowali płonące gospodarstwo

Ciężka praca strażaków w bardzo trudnych warunkach pozwoliła uratować przed spaleniem części gospodarstwa w Śmiardowie Krajeńskim (woj. wielkopolskie, pow. złotowski, gm. Krajenka).

fot. KP PSP Złotów
7 grudnia 2018 chat-icon0

REKLAMA

Siły, które zadysponowano na początku do akcji ratowniczej 5 grudnia tuż przed godziną 6.00 rano, okazały się nie wystarczające, a w działaniach ratowniczych ostatecznie wzięło udział aż 124 strażaków i 30 wozów strażackich! Walczyli oni z żywiołem przez ponad 12 godzin.

Zgłoszenie o pożarze budynku inwentarskiego w miejscowości Śmiardowo Krajeńskie wpłynęło do Stanowiska Kierowania w KP PSP w Złotowie kilka minut przed godziną szóstą piątego grudnia 2018 roku.

Pożar obejmował całe poddasze budynku inwentarskiego wypełnione słomą w balotach (ok. 100 ton), którą strażacy przy pomocy ręcznych narzędzi gospodarskich i w pełnej ochronie dróg oddechowych musieli wyrzucić na zewnątrz. W dalszej kolejności ciężki sprzęt rolniczy gospodarza, sąsiadów, którzy przyszli z pomocą wywoził nadpaloną słomę w bezpieczne miejsce – na pole. Dodatkowo w miejscu pożaru pracowały dwa wysięgniki koszowe z zdaniem m. in. schładzania pokrycia dachu – informuje KP PSP w Złotowie.

Podczas tych działań zdemontowano pokrycie dochowe budynku w celu odprowadzenia produktów spalania i zmniejszenia występującej na poddaszu wysokiej temperatury. Na czas akcji, ze względu na bardzo dużą ilość sprzętu i wozów strażackich Policja wyłączyła całkowicie z ruchu drogę przebiegającą w pobliżu.

Ciężka walka strażaków z żywiołem okazała się bardzo skuteczna – dzięki ich działaniom przed spaleniem udało się obronić część inwentarską obiektu, pozostałą cześć magazynową, gdzie składowano zboże oraz przylegające zabudowania a także inwentarz hodowlany (bydło opasowe).

– Ciągłość działań w odniesieniu do pracy ratowników w sprzęcie ochrony dróg oddechowych zapewniono w oparciu sprzęt stanowiący wyposażenie specjalistycznego kontenera z KM PSP Poznań, rezerwy butli z KP PSP Piła i KP PSP Złotów. Łącznie w działaniach zużyto zapas powetrza odpowiadający pojemności 300 butli powietrznych. – relacjonuje starszy aspirant Kazimierz Wiebskowski

Korzystając z okazji strażacy powiatu złotowskiego, serdecznie dziękują samorządowi Gminy Krajenka, Członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich i mieszkańcom Śmiardowa Krajeńskiego za okazaną dużą pomoc logistyczną, dzięki której strażacy mogli przez ponad 12 godzin akcji skutecznie realizować postawione przed nimi zadania.

(rpf) jp / źródło: KP PSP w Złotowie


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

Dane ok. 3 tysięcy użytkowników systemu ARiMR trafiły do sieci

Redakcja 1 czerwca 2023 chat-icon1

Zagrożeniem są objęte dane związane z dostępem do konta użytkownika ARiMR ale również wszelkie inne związane między innymi z kontami bankowymi.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa alarmuje w komunikacie prasowym, że pracujący tam eksperci odkryli, że ok. 3 tys. haseł użytkowników naszych systemów informatycznych jest ogólnie dostępnych w sieci.

- Stało się tak z powodu zapewne nieświadomego zainstalowania przez użytkowników na ich prywatnych komputerach niebezpiecznego wirusa, który przejął informacje o danych znajdujących się na tym sprzęcie, nie tylko związanych z komunikacją z Agencją, ale np. z bankami – informuje ARiMR.

W związku z zaistniałą sytuacją systemy agencyjne wymuszą na zidentyfikowanych przez ARiMR użytkownikach zmianę haseł, tzn., że ci użytkownicy nie będą mogli zalogować się do systemów bez zmiany hasła, która nastąpi od razu przy pierwszej próbie zalogowania się. 

Informacja zostanie wysłana przez Agencję wiado

REKLAMA

Zakup idealnych mebli: Przewodnik po wyborze w sklepie meblowym

Redakcja 31 maja 2023 chat-icon0

  1. Określ swoje potrzeby i preferencje: Zanim wyruszysz na poszukiwania idealnych mebli, zastanów się, czego dokładnie potrzebujesz. Określ styl, kolorystykę i rozmiar mebli, które chciałbyś zakupić. Zrób listę priorytetów i zdecyduj, jakie elementy są niezbędne, a które są jedynie opcjonalne. To pomoże Ci skupić się na odpowiednich produktach podczas Twojej wizyty w sklepie.
  2. Badaj dostępne opcje online: Przed wizytą w sklepie meblowym warto zrobić dokładne badania online. Sprawdź różne sklepy meblowe w swojej okolicy, zapoznaj się z ich ofertami i porównaj ceny. Przeglądaj zdjęcia mebli, czytaj opinie klientów i zapisuj interesujące Cię produkty. To oszczędzi Ci czasu i pomoże w zoptymalizowaniu Twojej wizyty w sklepie stacjonarnym.
  3. Wypróbuj meble osobiście: Podczas odwiedzania sklepu meblowego nie ograniczaj się jedynie do

REKLAMA