REKLAMA

Wielkopolska: stodoła spłonęła po uderzeniu pioruna

Nadeszła wiosna a wraz z nią burze i bardzo niebezpieczne wyładowania atmosferyczne.Jedna z takich burz podczas której miały miejsce liczne wyładowania atmosferyczne, przyniosła pożar stodoły w miejscowości Zbęchy (gm. Krzywiń).

fot. KP PSP Kościan
Redakcja - Prawo i Finanse 21.05.2018 chat-icon0

REKLAMA

Nadeszła wiosna a wraz z nią burze i bardzo niebezpieczne wyładowania atmosferyczne. Jedna z takich burz podczas której miały miejsce liczne wyładowania atmosferyczne, przyniosła pożar stodoły w miejscowości Zbęchy (gm. Krzywiń).

Informacja o tym zdarzeniu wpłynęło do strażaków 16 maja o godzinie 18.38.

Zanim na miejscu pojawiły się wozy bojowe druhowie z miejscowej jednostki OSP, korzystając z hydrantu podawali 2 prądy wody tłumiąc ogień. Jednak gdy przybywały kolejne jednostki płomienie obejmowały już cały obiekt.

Wewnątrz zgromadzono słomę, siano oraz maszyny rolnicze. Ze względu na fakt, że w pobliżu stodoły były inne budynki początkowo działania gaśnicze musiały skupić się na ich obronie. Wraz ze wzrostem zaangażowanych sił i środków wzmacniano także działania w natarciu. O godz. 19.00 pożar zlokalizowano.

Ze względu na znaczne zniszczenie konstrukcji przeprowadzono konieczne prace wyburzeniowe i rozbiórkowe, po których rozpoczęto usuwanie tego co zniszczył ogień. W tym celu na teren akcji wprowadzono ładowarkę czołową oraz ciągniki z przyczepami. Wodę do gaszenia pożaru czerpano także z pobliskiego jeziora.

Po zapadnięciu zmroku teren prowadzonych działań oświetlono. Podczas akcji źle poczuła się właścicielka gospodarstwa. Strażacy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy a później przekazali załodze zespołu ratownictwa medycznego.

Po niespełna 5 godzinach działania gaśnicze zakończono. Straty spowodowane przez żywioł oszacowano na ponad 40 tys. zł. W akcji udział wzięło 10 strażackich zastępów z KP PSP w Kościanie oraz jednostek OSP w Zbęchach, Łuszkowie, Turwi, Bielewie, Bieżyniu, Jerce, Krzywiniu i Racocie. Jednostka OSP Kościan odtworzyła gotowość bojową w siedzibie Komendy.

(rpf) Anna Kamińska / KP PSP Kościan


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA