REKLAMA

Będzie dodatkowe wsparcie dla obszarów zagrożonych ASF?

Na dzisiejszym spotkaniu w ministerstwie rolnictwa dyskutowano między innymi o informacjach dotyczących przygotowywania przez Komisję Europejską na wniosek Polski zasad udzielania dodatkowego wsparcia dla producentów swiń z obszarów objętych ograniczeniami w związku z ASF.

Agro Brand
Redakcja - Zwierzęta 24.11.2016 chat-icon0

REKLAMA

Decyzje powinny zapaść w najbliższy czasie. W ministerstwie odbyło się dziś kolejne posiedzenie Grupy Zadaniowej ds. łagodzenia skutków związanych z wystąpieniem przypadków afrykańskiego pomoru świń.

Ponadto, w ministerstwie przygotowywany jest kolejny program wsparcia dla producentów trzody chlewnej, które byłoby wypłacane w 2017 r. Założenia wsparcie zostaną przekazane Komisji Europejskiej w najbliższym czasie.

Podczas spotkania przedstawiano także stan wdrażania działań związanych z bioasekuracją, wynikających z ustawy z dnia 23 września br. o zmianie niektórych ustaw w celu ułatwienia zwalczania chorób zakaźnych zwierząt.

Minister Krzysztof Jurgiel polecił podjęcie radykalnych działań wdrożeniowych, a także bezzwłoczne przygotowanie rozporządzenia zaostrzającego wymogi bioasekuracji.

Minister polecił także podjęcie natychmiastowych działań w celu zredukowania do zera populacji dzików w pasie przygranicznym.

– Bezpieczeństwo epizootyczne Polski, to w konsekwencji również bezpieczeństwo epizootyczne całej Unii Europejskiej i dlatego będę bezwzględnie egzekwował wszystkie podjęte w tej sprawie decyzje – podkreślił szef resortu.

(rzw) pm / źródło: MRiRW


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA