REKLAMA

Do 23 lutego nabór na inwestycje OZE i poprawę efektywności energetycznej

Redakcja
03.02.2024
Lubię to
Lubię to
1
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
1
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 1

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zapowiedziała rozpoczynający się wkrótce nabór wniosków w trzech obszarach w ramach inwestycji w gospodarstwach rolnych w zakresie OZE i poprawy efektywności energetycznej.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Finansowanie pochodzi z budżetu Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027. Zainteresowani inwestowaniem w biogazownie rolnicze, mikro-instalacje produkujące energię z promieniowania słonecznego czy rozwiązania poprawiające efektywność energetyczną gospodarstw mogą się starać o przyznanie wsparcia już od 25 stycznia 2024 roku będą mogli wnioskować o pomoc.

Dla kogo dofinansowanie?

Warunkiem niezbędnym, który muszą spełnić wnioskujący o dofinansowanie na inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energii i poprawy efektywności energetycznej, jest figurowanie w ewidencji producentów. Kolejnym z warunków jest przyznana w 2023 roku jednolita płatność obszarową lub prowadzenie gospodarstwa w ramach działów specjalnych produkcji rolnej. Dodatkowo każdy z beneficjentów będzie musiał odbyć specjalne szkolenie.

Jaka jest kwota dofinansowania?

Wsparcie będzie realizowane w trzech obszarach i wyniesie do 65 procent kosztów kwalifikowanych:
- obszar A – budowa nowych biogazowni rolniczych,
- obszar B – zakup mikroinstalacji fotowoltaicznych i instalacji do wytwarzania energii cieplnej z promieniowania słonecznego (wraz z dodatkowym wyposażeniem),
- obszar C – inwestycje służące poprawie efektywności energetycznej zabudowań gospodarskich, np. docieplanie ścian i podłóg.

W przypadku wnioskowania o wsparcie z obszaru A, maksymalna wysokość pomocy wynosi 1,5 mln zł, a dla obszarów B i C po 200 tysięcy złotych.

O wsparcie będzie można wnioskować wyłącznie za pośrednictwem Platformy Usług Elektronicznych ARiMR w dniach od 25 stycznia do 23 lutego 2024 roku.

(rpf) Źródło: ARiMR

Lubię to
Lubię to
1
Super
Super
0
Haha
Haha
0
Smutny
Smutny
1
Szok
Szok
0
Zły
Zły
0
chat-icon 1

REKLAMA

Polecane

Komentarze (1)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


marek 12.01.2024

szkoda ze ograniczaja tylko do rolnikow, a na wsityle ludzi co rolnikaminei sa a tez moze by sprobowali

0 0
REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA