REKLAMA

Wkrótce nabór na ochronę wód przed azotanami


O środki na „Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” będzie można ubiegać się w ramach dofinansowana z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

fot. Adobe Stock
REKLAMA

Jest to pomoc przeznaczona dla producentów rolnych, prowadzących chów lub hodowlę zwierząt gospodarskich. Należy mieć na uwadze, że wsparcie nie przysługuje właścicielom ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz chlewni, w których jest powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior. Wnioski będą przyjmowane w ARiMR od 25 października do 24 listopada 2023 roku.

Ustanowiono limity pomocy na jednego rolnika i jedno gospodarstwo w wysokości 150 tysięcy złotych w całym okresie realizacji Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Poziom dofinasowania to standardowo 50 procent kosztów kwalifikowanych. Nieco więcej jest w przypadku inwestycji realizowanej przez „młodego rolnika”, wtedy kwota wsparcia wynosi 60%.

Pomoc otrzymana w ramach wsparcia będzie mogła zostać przeznaczona m.in. na budowę, przebudowę lub zakup zarówno zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, jak i płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, a w przypadku młodych rolników także zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek. Dofinansowaniu będzie podlegał również zakup nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Dokumenty od 25 października do 24 listopada 2023 roku będą przyjmować oddziały regionalne i biura powiatowe ARiMR. Wnioski można będzie dostarczyć osobiście lub przez osobę upoważnioną, wysłać przesyłką rejestrowaną nadaną w placówce Poczty Polskiej lub za pośrednictwem skrzynki podawczej ePUAP.

(rpf) Źródło: ARiMR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA