REKLAMA

Wkrótce Narodowa Wystawa Rolnicza


Narodowa Wystawa Rolnicza została zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsiz okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.Wystawa odbędzie się w od dniach 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech pawilonach.

fot. MRiRW
REKLAMA

Narodowa Wystawa Rolnicza została zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Wystawa odbędzie się w od dniach 30 listopada do 2 grudnia 2018 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w trzech pawilonach.

Narodowa Wystawa Rolnicza ma być przeglądem współczesnych osiągnięć, oraz pokazem tradycji i dziedzictwa polskiej wsi.

Setna rocznica powstania na nowo Państwa Polskiego jest doskonałą okazją do przypomnienia historii i tradycji, a także przedstawienia koncepcji współczesnej wsi charakteryzującej się nowoczesnością i szybkim rozwojem – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W pawilonie nr 7, który będzie dedykowany polskiej żywności wysokiej jakości, będą się odbywać liczne degustacje, pokazy kulinarne, a także konkursy, zabawy i animacje dla dzieci.

Wspólnie na jednym stoisku podczas wystawy zaprezentuje się Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Krajowy Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Będzie możliwość rozmowy z pracownikami tych jednostek, którzy będą odpowiadać na pytania zwiedzających.

W pawilonie nr 8 pojawi się ekspozycja prezentującą historyczne i współczesne maszyny rolnicze oraz najnowocześniejsze urządzenia takie jak np. drony wykorzystujące system GPS do aplikowania nawozów podczas upraw. Odwiedzając ten pawilon będzie można porównać to, jak wyglądało rolnictwo przed laty, z tym co ma do zaoferowania nowoczesna technika rolnicza. 

Planowane jest wspólne stoisko instytutów badawczych nadzorowanych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz doradztwa rolniczego. 

Przygotowywany jest szereg interaktywnych prezentacji, a na poszczególnych stoiskach zwiedzający będą mogli zapoznać się z zakresem działalności oraz najważniejszymi osiągnięciami prezentowanych jednostek. 

Jedną z atrakcji będzie konkurs wiedzy ekologicznej, a także prezentacja ula edukacyjnego, czy też pokaz tłoczenia oleju i etapów produkcji piwa.

Swoją wiedzą dzielić się będą również uniwersytety oraz jednostki, które na co dzień dbają o jakość produktów i zdrowie zwierząt hodowanych na wsi.

W pawilonie 8A prezentowane będą zwierzęta z polskiej hodowli, w tym konie, owce, kozy, króliki, drób oraz bydło ras mlecznych i mięsnych, takich jak holsztyńsko-fryzyjska czy czerwona polska.

Podczas Narodowej Wystawy Rolniczej odbędzie się konferencja naukowa „1918 – 2018 stulecie przemian polskiej wsi” oraz IV Kongres Polskiego Rolnictwa organizowany przez Krajową Radę Izb Rolniczych przy współpracy Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

W czasie trwania Narodowej Wystawy Rolniczej zwiedzający będą mieli okazję wziąć udział w licznych warsztatach, podziwiać najnowszą technikę służącą rolnictwu oraz zapoznać się z osiągnięciami wiedzy z dziedzin powiązanych ściśle z rolnictwem. 

Wystawa będzie się odbywać od 30 listopada do 1 grudnia 2018 roku, w godzinach od 9.00 do 18.00. Wstęp jest bezpłatny.

(rpf) jp


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA