REKLAMA

Właściciele bydła nie będą mieć obowiązku spisu zwierząt

Właściciele bydła nie będą podlegać obowiązkowi dokonaniaspisu zwierząt gospodarskich i przekazania go do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformowałaKrajowa Rada Izb Rolniczych.

fot. Tomasz Kodłubański
27 marca 2018 chat-icon0

REKLAMA

Właściciele bydła nie będą podlegać obowiązkowi dokonania spisu zwierząt gospodarskich i przekazania go do Biur Powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - poinformowała Krajowa Rada Izb Rolniczych.

Kierownictwo KRIR na wniosek Podlaskiej Izby Rolniczej zwróciło się do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zniesienia obowiązku zwierząt, które przebywają w gospodarstwie.

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi na wniosek samorządu rolniczego, poinformował, że procedowany jest obecnie projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt, który przewiduje likwidację obowiązku przeprowadzania spisu dla posiadaczy bydła.

Dotychczas wymagane było wykonanie spisu bydła, świń, kóz i owiec raz w roku, jednak nie później niż do 31 grudnia. Wykonany spis należało przekazać w terminie 7 dni od jego przeprowadzenia do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) Krzysztof Przepióra, KRIR


REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

ARiMR: Realizacja dopłat za 2022 rok na finiszu

Redakcja 19 maja 2023 chat-icon1

Niemal 19,81 mld złotych wpłynęło dotychczas w ramach płatności bezpośrednich i obszarowych z PROW za 2022 rok do rolników. 16,66 mld zł z tej kwoty to płatności bezpośrednie, a 3,15 mld zł – wsparcie obszarowe z PROW 2014-2020.

- Czas na realizację wypłat w ramach tej kampanii mija 30 czerwca 2023 roku. Warto, by oczekujący na pieniądze z tego tytułu upewnili się, że biura powiatowe Agencji mają właściwe dane dotyczące numerów ich kont bankowych. Jeżeli rachunek będzie nieaktywny, środków nie uda się przekazać – przypomina Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

(rpf) Źródło: ARiMR

REKLAMA

Harmonogram Rolniczy: Kluczowe Elementy Planowania i Zarządzania Uprawami

Redakcja 8 czerwca 2023 chat-icon0

Planowanie Uprawy Rzepaku Zimowego

Rzepak zimowy to popularna uprawa, której hodowla może przynieść znaczne korzyści rolnikom. Proces jakim jest uprawa rzepaku zimowego obejmuje kilka kluczowych etapów, które powinny być starannie planowane i zarządzane. Te etapy to:

  • Wybór odpowiedniego odmiany rzepaku
  • Przygotowanie pola
  • Termin siewu
  • Pielęgnacja (nawadnianie, nawożenie, ochrona przed chorobami i szkodnikami)
  • Zbiór