REKLAMA

Wraca rolnicza blokada na S3. Powodem brak realizacji postulatów

Redakcja
05.06.2024
chat-icon 0

Jako powód protestu rolnicy podają brak rozwiązań dla problemów branży rolnej. W ocenie protestujących istniejące problemy pogłębiają się, w dodatku pojawiają się nowe.

REKLAMA

Organizatorzy blokady na S3 mówią o tym, że od początku protestów nie został spełniony żaden z postulatów. Teraz prawdopodobnie mają się pojawić kolejne, nowe postulaty.

Negatywna ocena dotyczy dotychczasowych prób nawiązania dialogu rządu z rolnikami. Jako przykład „jałowej dyskusji” protestujący rolnicy podają niedawne spotkanie w Sejmie z Ministrem Rolnictwa oraz Marszałkiem Sejmu, gdzie poza kilkoma konkretnymi i merytorycznymi wystąpieniami, nic nie zostało ustalone.

Z kolei propozycje pewnych rozwiązań ze strony Ministerstwa Rolnictwa dotyczące m.in. kredytów konsolidacyjnych, aktywnego rolnika, zmian w ubezpieczeniach rolnych, czy odtwarzaniu produkcji zwierzęcej, oceniane są przez protestujących wyłącznie jako zapowiedzi, nie poparte konkretami.

To dlatego rolnicy ponownie zorganizują blokadę na S3 (węzeł Pyrzyce) w czwartek 6 czerwca 2024 roku w godzinach od 10.00 do 12.00.

Protestujący rolnicy mają świadomość utrudnień w ruchu powstałych w związku z ich protestem. Informują, że ustalili ze służbami oraz władzami, że blokada będzie trwała tylko 2 godziny. Podczas wcześniejszych blokad również podawane były daty oraz godziny w których będzie się odbywać protest. Jest to czas poza szczytem komunikacyjnym. W ocenie protestujących ma to pozwolić okolicznym mieszkańcom na swobodny dojazd do pracy i powrót do domu bez przeszkód.

Organizacyjnie blokada drogi ekspresowej S3 w dniu 6 czerwca 2024 roku, będzie przebiegać tak samo jak ta z 9 mają br. Od strony Szczecina ruch drogą ekspresową S3 będzie możliwy do węzła Gryfino, a od strony Gorzowa do węzła Pyrzyce.

Protestujący zapewniają, że przez blokadę będą przepuszczane wszystkie służby, pojazdy uprzywilejowane, transporty ponadgabarytowe oraz medycy. Na bezproblemowy przejazd przez blokadę mogą liczyć również osoby udające się do szpitala, na badania, czy też wizyty lekarskie, a także pojazdy z niepełnosprawnymi dziećmi.

(rpf) Źródło: Komunikat prasowy organizatora blokady na S3.

chat-icon 0

REKLAMA

Polecane

Komentarze (0)

Zaloguj się lub załóż konto, Twoja nazwa zostanie automatycznie przypisana do komentarza.

Zamieszczając komentarz akceptujesz regulamin


REKLAMA

Zobacz więcej

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA